روش صحیح نگهداری تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی

نحوه نگهداری تلویزیون

0 12,758

درصد بالایی از ماندگاری دستگاه، به خود شما بستگی دارد.حفظ و نگهداری درست تلویزیون میتواند باعث طول عمر زیاد آن شود، طول عمر یکی از معیار های مهم خریدار در زمان خرید محصول میباشد، اما این طول عمر با استفاده صحیح و رعایت نکات کلیدی در دراز مدت توسط شما حاصل میشود. تلویزیون های ال ای دی / ال سی دی  با تصاویر شفاف و درخشان به راحتی مخاطب را به خود جذب میکنند و برای خرید چنین محصولی باید هزینه بالایی پرداخت شود. بنابراین مهم است که نکات کلیدی را برای افزایش طول عمر دستگاهتان رعایت کنید تا مجبور نشوید پول دوباره ای برای خرید محصول جدید بپردازید.

عموما نمایندگی برند تلویزیون ها در زمان خرید چندین ترفند و راهنمایی به شما ارائه میدهند که باعث حفظ بلند مدت طول عمر و کیفیت تلویزیون شما میشود. در ادامه بعضی از این نکات ضروری ذکر شده  است که با رعایت آن میتوانید کیفیت و طول عمر تلویزیونتان را تضمین کنید.

 

رطوبت و دما

تلویزیون شما نباید در مکان بسیار گرمی که گردش هوا در آن محدود است قرار بگیرد زیرا قطعات الکترونیکی حساس داخل تلویزیون نابود میشوند، و همین امر یکی از علل کوتاه شدن عمر تلویزیون شما است. مکانی که تلویزیون خود را بر روی آن قرار میدهید باید دارای تهویه هوای مناسب باشد. در بعضی مواقع افراد مکان مناسبی را برای تلویزیون خود انتخاب نمیکنند برای مثال تلویزیون را بیش از حد به دیوار میچسباند و یا در کنار پرده های ضخیم قرار میدهند، که این امر باعث محدودیت گردش هوا میشود.  چنانچه تلویزیون را داخل دکور دیواری قرار داده اید، باید از فضای آزاد اطراف دستگاه اطمینان داشته باشید . تلویزیون شما باید از دستگاه‌های حرارتی، رادیاتورها ، شومینه و کولر ها فاصله مناسب داشته باشد. بطور کلی تلوزیزیون باید از نوسانات دما ، رطوبت و نور مستقیم خورشید به دور باشد.

زطوبت دما

 

تلویزیون خود را به محافظ وصل کنید

یکی از علل آسیب دیدن تلویزیون  ها نوسانات برقی است  که در طولانی مدت باعث سوختن آن میشود . شما میتوانید با استفاده از یک محافظ و ترانس خودکار با ولتاژ مناسب ، تلوزیون را از این آسیب در امان نگه دارید. تلویزیون باید به محافظ مناسبی متصل شود که دارای منبع تغذیه صحیح باشد یعنی ولتاژ دقیق و مورد نیاز را به دستگاه انتقال دهد .پس زمان خرید محافظ دستگاه دقت فرمایید.

محافظ تلویزیون

 

اجتناب از لمس صفحه تلویزیون

هرگز نباید صفحه تلویزیون خود را لمس کنید زیرا باعث از بین رفتن پیکسل های موجود در صفحه شده و در نهایت ، کیفیت تصویر کم میشود. صفحه نمایش از مواد ظریف ساخته شده است. برخورد اشیاء تیز با آن منجربه خسارتی جبران ناپذیر میشود .کودکان معمولا کسانی هستند که دوست دارند روی صفحه نمایش را لمس کنند، بنابراین به آنها  آموزش دهید که این کار را انجام ندهند.

اجتناب از لمس تلویزیون

 

از بین بردن گرد و غبار تلویزیون

اساسا بر روی تلویزیون گرد و غبار زیادی مینشیند، علت عمده آن به جریان هوای منطقه بستگی دارد . اگر در منطقه ای که زندگی میکنید گرد و خاک زیاد است، باید تلویزیون خود را سه تا چهار بار در هفته پاک کنید . گرد و غبار نیز می تواند باعث ایجاد شوک الکتریکی شود و بدترین اتفاق آن آسیب به قطعات داخلی تلویزیون است.
تلویزیون پلاسما،ال سی دی و ال ای دی به برق استاتیک حساس هستند، بنابراین، استفاده از پاک کننده ها و پارچه های ضد استاتیک بسیار مهم است. شما میتوانید زمان تمیز کردن تلوزیون خود از پارچه میکرو فیبر استفاده کنید که قبلا آموزش کاملی در این باره در سایت ال جی سرویس منتشر شده است که لینک آن در زیر قرار گرفته است.

نحوه صحیح تمیز کردن صفحه نمایشگر تلویزیون

نحوه درست پاک کردن تلویزیون

 

جلوگیری از داغ شدن تلویزیون

یکی از علل داغ شدن تلویزیون،  ثابت ماندن تصویر در طولانی مدت است که در بعضی مواقع منجربه سوختن نمایشگر میشود.  برای جلوگیری از احتمال سوختگی، میتوانید صفحه نمایش خود را برای لحظه ای کوتاه خاموش کنید و یا کانال های دیگر را امتحان کنید، در این صورت پیسکل های تلویزیون قادر به استراحت بوده و باعث رفع خطر میشود. 

 دمای بالای تلویزیون

 

تلویزیون خود را به درستی نصب کنید

تلویزیون های ال سی دی وزن نصبتا سنگینی دارند، به همین علت است که تاکید میشود در جای مناسب نصب شوند. حتما از استحکام پایه های میز تلویزیون خود مطمئن شوید ،تا در صورت تکان احتمالی مشکلی برای تلویزیون ایجاد نشود . در صورتی که دوست دارید تلویزیون خود را بر روی دیوار نصب کنید ، حتما از پایه های نگهدارنده ی استاندارد استفاده کنید و از استحکام دیوار خود مطمئن شوید

نحوه صحیح نصب تلویزیون

 

تعمیر انواع تلویزیون های خراب شده بر اثر رطوبت، نوسان برق، شوک الکتریکی، داغ شدن، شکستگی، سوختگی و آب خوردگی در اندیشه، شهریار، کرج، فردیس

دفتر مرکزی گلدیران : ۸۴۷۳۳ ۰۲۱

نمایندگی مجاز شهریار و اندیشه : ۶۵۵۳۹۳۱۹ ۰۲۱

نمایندگی مجاز فردیس و کرج : ۹۱۰۱۲۳۴۴ ۰۲۶

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + = 25