گرم یا داغ شدن تلویزیون

دلایل داغ شدن تلویزیون چیست ؟

خیلی از افراد به داغ شدن تلویزیون خود توجه نمی کنن اما شاید خسارت های زیادی این مشکل به وجود آورد . تلویزیون یا هر وسیله الکترونیکی دیگری که استفاده می کنید، شاید در صورت استفاده مدوام در گذر زمان، بیش از حد گرم شوند . داغ شدن بیش از حد تلویزیون می تواند به دلیل مشکل در سیستم خنک کننده دستگاه، گرمای بیش از حد محیط اطراف و یا سایر وسایل الکترونیکی دیگر اتفاق افتد. گاهی تلویزیون به صورت ناگهانی خاموش می شود ، در این مواقع به تلویزیون خود ۳۰ دقیقه یا ۱ ساعت استراحت دهید بعد روشن کنید . در صورتی که این مشکل بازهم ادامه پیدا کرد، بهتر است به نمایندگی مجاز تلویزیون، اطلاع دهید . حال می خواهیم شما را با علت داغ شدن تلویزیون و نحوه جلوگیری از آن ها آشنا کنیم، لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

۱ – تهویه ضعیف

تلویزیون در حین کار، گرما تولید می کند. اگر این گرما از بین نرود، می تواند تجمع کرده و باعث داغ شدن بیش از حد دستگاه شود. اگر تلویزیون در فضایی با تهویه مناسب قرار نگیرد یا اگر در جریان هوا مانعی وجود داشته باشد، دستگاه گرمای بیشتری تولید می کند و هوای اطراف گرم می شود. این می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد قطعات الکترونیکی حساس شود که می تواند به دستگاه آسیب برساند یا باعث خرابی آن شود.

۲ – مشکلات منبع تغذیه دستگاه

کارایی منبع تغذیه، تبدیل برق متناوب از دیوار به برق DC است که تلویزیون برای کارکردن به آن نیاز دارد. اگر منبع تغذیه به درستی کار نکند، باعث می شود تلویزیون بیشتر از حد لازم کار کند و گرمای بیشتری نسبت به معمول تولید کند. در این صورت باعث داغ شدن بیش از حد دستگاه و آسیب احتمالی برخی از اجزای داخلی دستگاه می شود.

گرم شدن تلویزیون

۳ – مسدود شدن ورودی هوا

تلویزیون ها معمولا یک یا چند ورودی هوا دارند که اجازه می دهد هوای خنک بیرون وارد دستگاه شود. سپس از این هوای خنک برای کمک به تنظیم دمای اجزای داخلی استفاده می شود . حال اگر این ورودی ها توسط زباله‌ها یا سایر موانع مسدود شوند ، تلویزیون هوای خنک کافی در خود ندارد . در نتیجه ممکن است تلویزیون داغ شود. همیشه سعی کنید ورودی هوای تلویزیون خود را مشاهده کرده تا از مسدود شدن آن جلوگیری کنید.

۴ – گرد و غبار و سایر مواد زائد بر روی اجزای داخلی تلویزیون

اگر گرد و غبار زیادی بر روی اجزای داخلی تلویزیون باشد، گرما را در داخل دستگاه محبوس کرده و باعث داغ‌ تر شدن آن از حد معمول می شود . این مشکل می تواند برای تلویزیون هایی به وجد آید که در محیط های گرد و غباری قرار دارند یا برای دستگاه هایی که به مدت طولانی تمیز نشده اند باشد. گرد و غبار زیاد باعث مشکلات دیگری مانند اتصال کوتاه شود که به طور بالقوه می تواند به دستگاه آسیب برساند.

۵ – درایور تلویزیون معیوب است

اگر به دلیل ایجاد این مشکل در تلویزیون های خود متوجه داغ شدن بیش از اندازه دستگاه های خود شدید، لازم است درایور تلویزیون را به‌ روزرسانی یا دوباره نصب کنید. برای این کار جدیدترین درایور را برای مدل خاص تلویزیون از نمایندگی های معتبر تلویزیون دریافت کنید.

چند روش برای جلوگیری از داغ شدن تلویزیون

  • فضای کافی برای جریان هوا
  • روشن نگه نداشتن طولانی‌ مدت دستگاه
  • تمیز کردن تلویزیون
  • برق درست و سالم برای تلویزیون

تمیز کردن مناسب تلویزیون

جمع بندی

دلایل اصلی داغ شدن تلویزیون برای شما عزیزان گفته شد . در صورتی که با تمام روش های جلوگیری باز هم مشکل رفع نشد بهترین راه کار اطلاع به نمایندگی های مجاز می باشد . حتما بدانید داغ شدن تلویزیون و رفع نکردن آن می تواند مشکلاتی برای دستگاه داشته باشد . بهتر است هر چند وقت تلویزیون خود را چک کرده و از داغ نشدن آن مطمئن باشید . ممنون از شما عزیزان که ما را با خواندن مقالات یاری می کنید .

اگر  تلویزیون شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۶۸۲۶۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

96 − 88 =