علت برفکی شدن تلویزیون

چندین علت برفکی شدن تلویزیون

بعد از خرید تلویزیون های نسل جدید اولین انتظار ما داشتن کیفیت مناسب تصویر آن می باشد . در سال های قبل برفکی شدن تصویر تلویزیون چندان برای ما مهم نبود . اما در حال حاظر با داشتن کانال های دیجیتال انتظار ما رفع برفک تلویزیون می باشد . اگر بر روی تصویر نقطه و هاله وجود داشته باشد و یا به هر دلیلی کمی تصویر برفکی شود، باید سریع‌ مشکل رفع شود تا بتوانیم با آسودگی تلویزیون تماشا کنیم و اطمینان داشته باشیم که مشکل جدی‌تر نخواهد شد و تلویزیون آسیب بیشتری نمی‌بیند. شاید در تلویزیون های نسل جدید این مشکل زیاد به وجود نیاید اما بهتر است با علت برفکی شدن تلویزیون آشنا شوید .

چرا تلویزیون برفکی می شود ؟

تصویر تلویزیون برفکی

اختلالات کابل آنتن و یا آنتن تلویزیون

یکی از دلایل برای داشتن تصویر زیبا و شفاف گیرنده ی آن یعنی آنتن می باشد . دریافت سیگنال قوی به عهده ی آنتن های مناسب و نصب صحیح آن است . به عنوان مثال اگر کابل آنتن دچار قطعی یا اتصالی شده باشد و یا اینکه دو تکه کابل به طور غیر استاندارد به هم متصل شده باشد احتمال برفکی شدن تصویر می باشد . شاید انتخاب درستی در خرید آنتن نداشته باشید و در منطقه شما نتواند سیگنالی قوی دریافت کند . در برخی موارد کوچک ترین قسمت یعنی فیش آنتن دچار این اختلال می شود . یعنی همیشه نباید برفکی شدن تلویزیون را مشکل خود دستگاه بدانید .

  • آنتن
  • سیم آنتن
  • فیش آنتن
  • آب و هوای نا مناسب

آشنایی بیشتر در خرید آنتن

اختلال در پورت آنتن

منظور از پورت آنتن همان قسمت ورودی آنتن در پشت تلویزیون است. شاید شما از سلامت کامل آنتن و بخش های مختلف آن مطمئن باشید ولی همچنان تصویر برفکی می باشد . اگر پورت از داخل دچار شکستگی شده باشد، معمولا با قطع و وصل شدن تصویر و برفک و پرش تصویر مواجه خواهید شد . روش تشخیص این ایراد به این شکل است که اگر فقط بر روی تصاویر آنتن مشکل را مشاهده می‌کنید و از سالم بودن آنتن اطمینان دارید . احتمال می‌ رود پورت ورودی آنتن دچار مشکل شده باشد.

تعمیر پورت آنتن فقط به عهده ی متخصصین این کار می باشد . در صورت این اختلال دستگاه خود را به نمایندگی های مجاز انتقال دهید .

پورت آنتن تلویزیون

مشکلات دستگاه های جانبی تلویزیون

شاید تلویزیون شما عزیزان نسل جدید نباشد و از فناوری دیجیتال برخوردار نباشد . در این صورت برای دریافت تصاویر دیجیتال باید از گیرنده های جانبی استفاده کنید . حال اگر دستگاه گیرنده جانبی شما خاموش شود و یا دچار مشکل شده باشد، ممکن است تلویزیون تصویر برفکی نشان دهد و یا پیغام «بدون سیگنال» بر روی آن مشاهده نمایید . برای اتصال دستگاه های جانبی به تلویزیون نیاز به کابل ارتباطی دارید . در این صورت اختلال در کابل های ازتباطی هم می تواند باعث مشکل شود . برای بررسی این مورد می‌توانید دستگاه را بر روی باقی ورودی‌ها بررسی نمایید تا مشخص شود آیا ایراد از دستگاه گیرنده جانبی بوده یا خیر.

کابل جانبی HTMI

کابل برق و یا اختلال برقی

یکی از ایرادهایی که شاید فکر کنید در برفکی شدن تلویزیون تاثیر چندانی ندارد اختلالات برقی است . اما این مشکل معمولا در بیشتر مواقع می‌تواند موجب برفکی شدن تصویر تلویزیون شود . به عنوان مثال :

  • مشکل کابل برق ورودی تلویزیون
  • دو شاخه برق
  • سه‌ راهی برق
  • محافظ برق

علاوه بر این مورد، اتصال دستگاه‌های پرمصرف به سه‌ راهی برق نیز می‌تواند باعث نوسانات ولتاژ برق شود . در این صورت با تصویر برفکی تلویزیون رو به رو خواهید شد .

امواج دستگاه‌های پرقدرت

اگر موارد بالا برای شما وجود نداشت می توان گفت شاید امواج دستگاه های پر قدرت علت برفکی شدن تلویزیون شما باشد . اگر تلویزیون نزدیک به دستگاه‌های پرقدرتی مانند کامپیوتر، مایکروویو و … باشد، ممکن است به دلیل تداخل الکتریکی و یا ایجاد پارازیت تصویر برفکی نمایش دهد. برای رفع این مشکل بهتر است برق این دستگاه‌ها از تلویزیون جدا بوده و همچنین این دستگاه‌ها را کمی دورتر از تلویزیون نگهداری کنید.

کلام آخر

در موارد بالا شما را با بعضی از علت برفکی شدن تلویزیون سعی کردیم آشنا کنیم . اما همیشه این دلایل موجب این اختلال نمی باشد شاید ایراد از سیستم داخلی تلویزیون شما باشد . در این صورت اگر موارد گفته شده برای شما وجود نداشت تنها راه رفع این مشکل تعمیر تلویزیون با تکنسین های آن است . شما عزیزان می توانید بعد از بررسی کامل ولی وجود این مشکل تلویزیون خود را به عهده ی ما بسپارید .

 

اگر  تلویزیون شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۶۸۲۶۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

35 − 31 =