مشکل در سینما خانگی و رفع آن

رایج ترین مشکلات سینمای خانگی و نحوه برطرف کردن آن ها

سینما خانگی یکی از دستگاه های صوتی هوشمند می باشد که در بیشتر منازل مشاهده می شود . شاید یکی از دارندگان این دستگاه شما باشید . اگر علت هر کدام از مشکلات سینمای خانگی را بدانید، راحت تر می توانید اقدامات لازم را برای رفع آن انجام دهید. مانند مطالب دیگر قصد ما در این مطلب آموزش رفع مشکل و یا جلوگیری از مشکلات آن می باشد . مشکلات عمده سینما خانگی چیست ؟

قطع صدا در بلندگوهای جلو

یکی از مشکلات در سینما خانگی می تواند نداشتن صدای بلنگو های جلو باشد . در این حالت به احتمال زیاد سیم های آن قطع شده اند . پس ابتدا اتصالات را چک کنید. اگر از سلامت اتصالات اطمینان پیدا کردید . وارد تنظیمات دستگاه شوید و ببینید که بلندگوها متصل هستند یا خیر ؟

باید گزینه special EQ را فعال کنید . این گزینه مربوط به اتصال دوباره ی بلندگوهای از کار افتاده می باشد . سپس لازم است که ساب وافر را روی هشتاد هرتز قرار دهید. این کار موجب می شود که بتوانید عملکرد تمام بلندگوها را تست کنید.

سینما خانگی ال جی

صدای بوق ممتد

اگر باتری به کار رفته در اسپیکر سینما خانگی کیفیت لازم نداشته باشد. احتمال دارد که صدای بوق ممتد و آزار دهنده ای به گوش برسد. در صورت بروز چنین مشکلی بهتر است که اقدام به تعویض باتری نمایید.

هماهنگ نبودن بین صدا و تصویر

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات سینمای خانگی ناهماهنگ بودن صدا و تصویر است. بعد از رو به رو شدن با این مشکل وارد تنظیمات شوید ، سپس گزینه HD AV SYNC را روی صفر قرار دهید.

ایراد در صدای سینما خانگی

یکی از مهم ترین کارایی این دستگاه صدای با کیفیت آن می باشد . نامطلوب بودن صدای دستگاه می تواند ایراد های متفاوتی باشد . به عنوان مثال می تواند از سیم کشی ضعیف بلندگوها باشد. بنابراین قبل از هر کاری بهتر است که وارد بخش تنظیمات شوید و از اتصال بلندگوها اطمینان حاصل نمایید. گاهی هم اختلال در صدا به دلیل استفاده از کابل های بی کیفیت و ارزان به وجود می آید . به شما عزیزان توصیه می کنیم از کابل های مرغوب و با کیفیت استفاده کنید . سپس مطمئن شوید که هر کدام از اتصالات به پورت مخصوص خود متصل شده اند.

آشنایی با کابل اپتیکال optical

عدم روشن شدن اسپیکرها

این مشکل را می توانیم به اشتباه وصل کردن اتصالات سینما خانگی ربط دهیم . در قسمت پشتی اسپیکرها دو سیم به رنگ های سفید و قرمز وجود دارد که یکی سیم ورودی است و دیگری خروجی . حال اگر این سیم ها اشتباه به ساب وافر وصل شوند، هیچ صدایی از دستگاه شنیده نمی‌ شود.

قطع نمودن صدای وزوز

گاهی امکان دارد یک صدای ” هام ” یا به اصطلاح وزوز از بلندگوها به گوش برسد. در اغلب موارد این مشکل به دلیل ایراد در گیرنده های صوتی رخ می دهد. برای پیدا کردن گیرنده خراب باید تمام اتصالات را جدا کنید، سپس آن ها را جداگانه به ساب وافر متصل نمایید، تا بفهمید که صدای وزوز مربوط به کدامیک از آن ها است. این مشکل هم می تواند از قطعات داخلی باشد . یعنی اگر شما نتوانسید آن را برطرف کنید فقط به نمایندگی های آن بسپارید .

ضعف در صدای اسپیکر

ضعیف بودن صدا یکی از مشکلات شایعی است که برای اسپیکر پیش می آید. این مشکل می تواند چند دلیل داشته باشد . به عنوان مثال ممکن است که به دلیل اتصال نادرست آمپلی فایر به دستگاه به وجود آید . مثل قبل باید اتصالات را چک کرده و مطمئن شوید که به درستی متصل شده اند. اگر این مشکل باشد خود شما به راحتی می توانید آن را برطرف کنید. در غیر این صورت فقط تکنسین ها می توانند از پس آن بر آیند .

کار نکردن ریموت

یکی دیگر از مشکل سینما خانگی را می توانیم کار نکردن ریموت آن بگوییم . در صورت بروز این مسئله ابتدا باید باتری های آن را چک کنید. پس از آن چشمی نور قرمز رنگ را مورد بررسی قرار دهید و در صورت وجود لکه یا آلودگی، آن را پاک‌ کنید، تا از رسیدن فرکانس ها به دستگاه ممانعت نکند.

ریموت سینما خانگیکلام آخر

در این مطلب شما را با چند مشکل سینما خانگی آشنا کردیم . چندین مشکل دیگر را در مقاله های بعد به شما معرفی می کنیم . قصد ما جلوگیری از رو به رو شدن با خرابی های دستگاه شما می باشد . در صورتی که نتوانستید خود شما این مشکلات را برطرف کنید با ما تماس بگیرید .

اگر  دستگاه های صوتی و تصویری شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۸۴۷۳۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

برای درخواست تعمیر اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

50 − 40 =