تعمیر وای فای تلویزیون

راه حل های تعمیر Wi Fi تلویزیون LG

در حال حاظر نسل جدید تلویزیون های هوشمند از قابلیت وای فای برخوردار می باشند. این قابلیت برای اکثر خریداران تلویزیون بسیار مهم و دوست داشتنی است. به احتمال زیاد با وای فای آشنا هستید . و احتمالا برای تعمیر و یا کسب اطلاعات بیشتر وای فای تلویزیون خود این مقالعه را مطالعه می کنید.

مشکل در وای فای تلویزیون می تواند دلایل زیادی داشته باشد . و همچنین برای تعمیر وای فای تلویزیون راه حل های مختلفی وجود دارد . به عنوان مثال این مشکل می تواند به دلیل بروز اختلال در اتصالات مودم و تلویزیون باشد . و یا شاید به دلیل مشکلات نرم‌ افزاری، فعال بودن مک آدرس، آپدیت نبودن فریمور و … باشد . اگر تلویزیون الجی شما هم با این مشکل مواجه شد ، با خواندن این مقاله می توانید به سادگی آن را برطرف کنید.

وای فای تلویزیون الجی

تعمیر وای فای تلویزیون الجی

یکی از واضح ترین دلایل این است که اگر هیچ یک از دیوایس‌ هایی که از آن‌ ها استفاده می‌کنید مانند: تلفن همراه، تبلت ، لپ تاپ و … به Wi Fi وصل نمی‌شوند، یعنی مشکل از Wi Fi شماست. برای رفع این مشکل باید با شرکتی که از آن سرویس اینترنت دریافت می‌کنید، تماس بگیرید تا کارشناسان شرکت شما را راهنمایی کنند. ولی اگر تمام دستگاه هایی که مثال زده ایم به وای فای متصل می شوند و تنها تلویزیون الجی شما متصل نمی شود . باید این مقاله را مطالعه کنید و با تعمیر آن آشنا شوید .

روش های بروزرسانی تلویزیون الجی

۱ – چک کردن اتصالات تلویزیون و مودم

همه ی ما می دانیم باید تلویزیون به درستی با مودم متصل شود . همانطور که گفته شد اگر سایر دستگاه ها بدون مشکل به اینترنت متصل شوند، یعنی مودم و اتصالات آن مشکلی ندارند. اما اگر هیچ یک از دیوایس‌ ها به اینترنت وصل نمی‌شوند، اول از همه اتصالات مودم را به خوبی بررسی کنید. اگر تلویزیون شما از طریق کابل (LAN) به مودم متصل است . ابتدا از سالم بودن کابل LAN و درست متصل شدن آن به تلویزیون و وای فای مطمئن شوید.

۲ – ریست کردن تلویزیون و وای فای

یکی دیگر از دلایل را مشکلات نرم افزاری مثال زدیم . یعنی امکان دارد مشکلات نرم‌ افزاری دلیل وصل نشدن تلویزیون به وای فای باشد . پس بهتر است یک بار تلویزیون و مودم خود را ریستارت کنید. برای این کار باید ابتدا تلویزیون را روشن کنید سپس اجازه دهید که تلویزیون ۵ دقیقه روشن بماند . بعد از این کار کابل برق تلویزیون را از پریز جدا کنید و ۲۰ دقیقه هم منتظر بمانید. با انجام این کار کابل برق تلویزیون را به پریز بزنید و آن را روشن کنید. بعد از انجام ریستارت باید مجددا پسورد وای فای را وارد کرده و به آن وصل کنید.

بعد از انجام تمام این مراحل اگر باز هم تلویزیون شما به وای فای متصل نشد، حال نوبت ریستارت وای فای است. برای ریستارت مودم خود آن را خاموش کنید و بعد از ۱۰ دقیقه مودم را روشن کنید. باز هم اگر این مشکل پا برجا بود ، مودم خود را باید به روش دیگری ریستارت کنید.

تعمیر و ریستارت وای فای مودم۳ – غیر فعال کردن مک آدرس

یکی دیگر از دلایلی که مانع اتصال تلویزیون الجی به وای فای می شود ، فعال بودن مک آدرس است. مک آدرس را می توان یکی از گزینه های تنظیمات مودم معرفی کرد. و برای تعمیر وای فای تلویزیون ال جی باید این گزینه غیر فعال باشد . قبل از اینکه بخواهید تنظیمات مودم را بررسی کنید ، بهتر است مطمئن شوید که آیا ؟ مک آدرس منشا مشکل وصل نشدن تلویزیون به وای فای است یا خیر. برای این کار باید هات اسپات تلفن همراه خود را روشن کنید و سپس سعی کنید که تلویزیون را به اینترنت تلفن همراه خود وصل کنید. حال اگر تلویزیون شما به تلفن همراه بدون هیچ اختلالی وصل شد ، تنها دلیلی که نمی گذارد تلویزیون به وای فای وصل شود فعال بودن مک آدرس است. بعد از اطمینان این کار به تنظیمات مودم خود رفته و مک آدرس را غیر فعال کنید.

روش های مختلف برای ریستارت تلویزیون ال جی

۴ – آپدیت فریمور تلویزیون

دلیل دیگری که می تواند بسیار تاثیر گذار برای اتصال تلویزیون الجی به وای فای باشد ، آپدیت نبودن فریمور تلویزیون است . در این صورت بهتر است فریمور تلویزیون خود را آپدیت کنید . برای انجام این کار تلویزیون خود را به اینترنت تلفن همراه خود متصل کنید سپس فریمور را آپدیت کنید . روش دیگر این کار ، جدیدترین فریمور تلویزیون خود را با دستگاه های مختلف از سایت گوگل دانلود کنید و در فلش انتقال دهید . بعد از آن فلش را به تلویزیون متصل کرده و فریمور آن را آپدیت کنید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم برای تعمیر وای فای تلویزیون چندین گزینه ی مهم را به شما آموزش دهیم . شاید با این حال بعضی از کارهای گفته شده مثل : ریستارت اصلی مودم ، غیر فعال کردن مک آدرس ، آپدیت فریمور و … را نتوانید انجام دهید . اگر با این مشکلات برخورد کردید و نتوانستید آن را برطرف کنید ، تعمیر آن را به نمایندگی های مجاز تلویزیون خود بسپارید . ممنون از مطالعه ی شما عزیزان.

در صورت حل مشکلات صوتی و تصویری کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۶۸۲۶۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 2 = 2