مشکل تلویزیون بدون سیگنال

مشکل تلویزیون بدون سیگنال را حل کنیم

بعضی از کاربران مشکل زیادی با تلویزیون بدون سیگنال یا No signal دارند . در این مقاله می خواهیم مشکل تلویزیون بدون سیگنال را حل کنیم تا کاربران عزیز تصویری واضح و بدون نویز در اختیار داشته باشند. بعضی از روش های حل این مشکل بسیار ساده می باشد . با خواندن این مقاله خیلی راحت خود شما از پس حل این مشکل بر می آیید.

توجه داشته باشید این راه حل هایی که به شما ارائه می دهیم باید آنتن را در فضای باز قرار دهید . برای رفع تلویزیون بدون سیگنال یا همان No signal ادامه این مقاله را کامل مطالعه کنید. اگر باز هم موفق نشدید می توانید با واحد تعمیرات نمایندگی ما تماس بگیرید و از آن ها درخواست کمک کنید.

راه حل های مشکل تلویزیون بدون سیگنال یا (No signal)

۱-تنظیم ارتفاع آنتن

گام اول قرار دادن آنتن در خارج از خانه و در ارتفاع می باشد . به طور کلی آنتن هایی که در خارج از خانه یعنی در ارتفاع نصب می شوند بسیار بهتر از آنتن هایی هستند که در خانه کار می کنند . دلیل آن این است که آنتن در بیرون از خانه و در ارتفاع راحت تر سیگنال جذب می کند و تصویر واضح و بدون نویز تقدیم شما می کند.

مشکل تلویزیون no signal

 

آنتن هایی که در داخل خانه هستند تراکم زیاد ساختمان ها یکی از مواردی است که بر کارکرد این نوع از آنتن ها تاثیر گذار می باشد. در صورتی که از این نوع آنتن ها در بالکن یا کنار پنجره ها استفاده می کنید بهتر است برای استفاده ی مناسب تر از آن ها جایگاه آنتن را تغییر دهید. زیرا وجود ساختمان های زیاد در اطراف آنتن در روند سیگنال گیری آن از برج فرستنده اختلال ایجاد می کند. این امر باعث سیگنال نداشتن تلویزیون شما می شود.

دلیل برفکی شدن تلویزیون و حل این مشکل

۲-انتخاب آنتن مناسب

یکی از بهترین مواردی که مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون را برطرف می کند انتخاب درست یک آنتن می باشد . همان طور که پیش تر گفتیم وجود ساختمان های بلند و یا دور بودن فرستنده سیگنال و… می تواند برای شما مشکل ساز باشد . پس بهتر است در انتخاب آنتن دقت کنید . برای دریافت بهتر و قوی تر سیگنال بهتر است از آنتن های چند جهته استفاده کنید .

این نوع از آنتن ها امکان دریافت سیگنال از جهت های گوناگون را دارند. هنگام خرید این آنتن ها به نوع نیاز خودتان و کاربردی که دارند توجه کنید. زیرا این آنتن ها نسبت به کارایی که ارائه می دهند دارای قیمت های متفاوتی می باشند.

انتخاب آنتن مناسب تلویزیون

۳-تقویت کننده آنتن (آمپلی فایرها یا بوسترها)

از دیگر مواردی که مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون را برطرف می کند استفاده از بوستر ها یا آمپلی فایر ها است. این ابزار در رفع مشکلات سیگنال ضعیف و تقویت کتتده سیگنال تلویزیون می باشد. به یاد داشته باشید آنتن هایی که دارای تقویت کننده هستند همیشه هم مفید نبوده و در مواقعی نویز ایستگاه های نزدیک تر را تقویت می کنند. کارشناسان عموما برای دریافت بهتر سیگنال ها تقویت کننده های حول  ۱۴db را پیشنهاد می کنند. با توجه به این موضوع بهتر است انواع تقویت کننده ها را شناخته و سپس برای رفع مشکل سیگنال نداشتن اقدام نمایید.

دلایل قطع و وصل لحظه ای تصویر تلویزیون

۴-شناسایی ایستگاه های انتقال سیگنال

بهره مندی از نقشه ی FCC DTV یکی دیگر از مواردی است که دریافت سیگنال و رفع مشکلات تلویزیون را برطرف می کند. دسترسی به این نقشه کمک می کند تا کاربر ایستگاه های منتقل کننده ی سیگنال را شناسایی کرده و به راحتی آنتن خود را به سمت آنان تنظیم کند. همان طور که پیش تر اشاره کردیم آنتن های چند جهته قدرتمند تر بوده و امکان دریافت سیگنال از نقاطی با فاصله های مختلف را دارند.

سیگنال های تلویزیون

۵-متوقف کردن تداخلات سیگنال ها

وجود تمامی مانع ها بر چگونگی دریافت سیگنال و همچنین سیگنال نداشتن تلویزیون تاثیر گذار است. با توجه به این موضوع لازم است شما برای متوقف کردن تداخلات سیگنالی بهترین مکان را برای جای گذاری آنتن انتخاب نمایید. تغییر مکان آنتن و چک کردن سیگنال به شما کمک می کند تا بهترین نقطه را برای قرار دادن آنتن پیدا کنید.

جمع بندی

در این مقاله به شما عزیزان مشکلاتی از دریافت سیگنال و رفع آن را توضیح داده ایم. ولی مشکلات سخت افزاری تلویزیون کمی فرق دارد. اگر با توجه به همه ی این کارها باز هم مشکل شما رفع نشد باید با واحدهای نمایندگی و تعمیرات مجاز تماس بگیرید و از آنها در خواست کمک کنید .

 

اکر نتوانستید مشکل سیگنال تلویزیون خود را حل کنید با شماره زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۶۸۲۶۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

67 + = 71