دلایل خرابی پنل تلویزیون

دلایل خرابی پنل تلویزیون و تعمیر آن

یکی از آسیب های اصلی و پر هزینه ی تلویزیون خرابی پنل آن است . دلایل خرابی پنل تلویزیون متفاوت می باشد . بسیاری از تماس های مشتریان برای بهبود و یا تعمیر پنل تلویزیون است . در این مقاله سعی داریم شما را با این مشکل بزرگ در تلویزیون آشنا کنیم و شاید بتوانید همیشه تلویزیون خود را با پنل سلامت مشاهده کنید . موارد زیر یکی از مهم ترین دلایل برای خرابی پنل می باشد :

ضربه و آب خوردگی

در پست های اخیر شما را با این موارد مهم یعنی ضربه و آب خوردگی پنل تلویزیون آشنا کرده ایم . پنل تلویزیون بسیار حساس و شکننده می باشد . ضربه می تواند از برخورد اشیاء ، افتادن تلویزیون ، حمل و نقل نامناسب و … به وجود بیاید . برای جلوگیری از آن می توانید محافظ پنل را به صفحه ی تلویزیون خود نصب کنید . با این کار ضربه به صفحه نمایش آسیبی به تصویر نمی رساند.

شاید کاملا شما بدانید آب خوردگی و رطوبت می تواند نه تنها به صفحه بلکه به تمامی نقاط تلویزیون آسیب برساند . برای جلوگیری از آن ، تلویزیون خود را از رطوبت و آب دور نگه دارید.

آشنایی بیشتر با محافظ پنل تلویزیون

نوسانات ولتاژهای الکترونیکی

نوسانات ولتاژهای برق می تواند به چندیدن برد و یا پنل تلویزیون آسیب برساند . این مشکلات می تواند از : برخورد صاعقه ، بالا رفتن ولتاژهای برق ، نامناسب بودن سیم کشی و … باشد . مهم ترین کار برای جلوگیری از این مشکلات استفاده از محافظ برق مناسب می باشد . یا در زمانی که صاعقه وجود دارد تلویزیون خود را از برق و سیم آنتن آن را هم جدا کنید .

جلوگیری از خراب شدن پنل تلویزیون

گرم شدن تلویزیون

گرمای بیش از حد وسایل الکرونیکی می تواند به اجزای آن ها آسیب برساند . به عنوان مثال گرمای بیش از حد تلویزیون ها باعث خرابی پنل ، مین برد ، پاور و … می شود . اگر تلویزیون شما بیش از حد گرم شود پنل آن کیفیت خود را از دست می دهد . این مشکل در همان لحظه هم با گرم شدن بیش از حد اتفاق می افتد . بنابراین در ساعات روشن بودن تلویزیون خود دقت کنید . در پیج زیر شما را با گرم شدن بیش از حد و جلوگیری از آن آشنا خواهیم کرد.

دلایل گرم شدن بیش از حد تلویزیون

مشکلات اولیه

شاید برای شما این سوال به وجود آید که آیا مشکلات اولیه وجود دارد ؟ باید گفت هر وسیله ای می تواند مشکلات اولیه داشته باشد یا در مدت زمان کوتاهی نمایش داده شود . به عنوان مثال این مشکلات در پنل تلویزیون عبارت اند از :

  1. پیکسل سوختگی پنل
  2. رنگ های نامناسب و غیر عادی
  3. نور زیاد و یا کم
  4. کیفیت نامناسب
  5. و …

با وجود داشتن ضمانت نامه تلویزیون خود از این مشکلات ترسی نداشته باشید . نمایندگی های مجاز دستگاه شما را به راحتی تعمیر خواهن کرد .

دلایل خراب شدن تصویر تلویزیون

طول عمر پنل تلویزیون

تلویزیون های نسل جدید با نام های LED ، LCD ، OLED و … هستند . اگر دقت کرده باشید لامپ های ما هم با این نام ها وجود داردند . یعنی همانطور که لامپ های شما عزیزان بعد از مدتی کم نور و یا بی کیفیت می شوند پنل های تلویزیون نیز اینگونه هستند . مشکلات پنل تلویزیون ها بعد از گذشت زمان عبارت اند از :

  1. کم نور شدن پنل
  2. به وجود آمدن رنگ های تیره و یا روشن
  3. یکنواخت نبودن نور پنل
  4. کیفیت نامناسب
  5. و …

برای طول عمر بیشتر تلویزیون خود می توانید در زمانی که آن را مشاهده نمی کنید خاموش کنید . سعی کنید با دلایل بالایی که به شما برای جلوگیری از پنل گفته شده است طول عمر تلویزیون خود را بیشتر کنید.

قطع و وصل لحظه ای صفحه نمایش تلویزیون

هزینه تعمیر پنل تلویزیون

بعد از آشنایی با اکثر مشکلات پنل تلویزیون به نکته ی آخر یعنی هزینه ی تعمیر آن می رسیم . پنل تلویزیون یکی از گران ترین اجزای آن می باشد . قیمت اصلی زمانی مشخص می شود که آیا واقعا پنل آن به مشکل برخورده است و این مشکل به چه دلیلی است . برخی از مشکلات پنل قابل تعمیر و شاید با هزینه ی کم تر باشد ، برعکس بعضی دیگر از مشکلات که قابل تعمیر نیستند و یا هزینه ی بالایی برای تعمیر آن وجود دارد.

به عنوان مثال اگر پنل تلویزیون شما شکسته باشد قابل تعمیر نیست و برای تعویض آن نیاز به هزینه ی بالایی دارد. بهترین کار بعد از به وجود آمدن مشکلات تلویزیون ، سپردن آن به نمایندگی های مجاز می باشد. نمایندگی های مجاز از قطعات اصلی آن شرکت استفاده می کنند. و یا اگر نیاز به هزینه ی بالایی داشته باشد شما را به تعویض تلویزیون هدایت می کنند. شما عزیزان می توانید با بیمه کردن تلویزیون ، خود را از هزینه های بعد تعمیر راحت کنید .

 

در صورت حل مشکلات صوتی و تصویری کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۸۴۷۳۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

برای درخواست تعمیر اینجا کلیک کنید!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 5 = 2