هنگ کردن تلویزیون جی پلاس

دلایل مختلف و رفع هنگ کردن تلویزیون جی پلاس Gplus

هنگ کردن تلویزیون جی پلاس دلایل مختلفی دارد . رفع آن هم می تواند به سادگی انجام شود هم با تعمیرات متخصصین . چند دلیل نرم افزاری، مختلف برای ایجاد این مشکل را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد . اگر متوجه شوید می توانید به سادگی تلویزیون خود را تعمیر کنید.

علت هنگ کردن تلویزیون جی پلاس Gplus

۱ – عدم اتصال تلویزیون به روتر WiFi

۲ – تطبیق نداشتن نسخه ی نرم افزار سیستم عامل اندروید تلویزیون با اپلیکیشن

۳ – مشکل در تنظیمات تایمر

۴ – فعال شدن Num Lock در تلویزیون

۵ – قطع شدن برق یا عدم اتصال صحیح کابل ها

۶ – مشکلات فنی و نقص در برنامه های جانبی تلویزیون

رفع هنگ تلویزیون جی پلاس

بروزرسانی تلویزیون جی پلاس Gplus

بعد از دلایل گفته شده با تعمیرات آن آشنا شوید :

یکی از دلایلی که می تواند باعث هنگ کردن تلویزیون های Gplus شود ، همان زمانی است که وای فای یا همان روتر اینترنت به درستی وصل نشده است . برای رفع این مشکل باید اول چک کنید که آیا وای فای شما درست کار می کند ؟
و بعد از اینکه مطمئن شده اید که وای فای مشکلی ندارد، باید نسبت به وارد کردن مجدد رمز WiFi به تلویزیون اقدام کنید تا مشکل برطرف شود.

سیستم عامل تلویزیون شما اندروید می باشد . باید بدانید که اگر اپلیکیشن با سیستم عامل تلویزیون مطابقت نداشته باشد، باعث اختلال در عملکرد تلویزیون می شود و شما فکر می کنید تلویزیون هنگ کرده است.
این مشکل برای برخی از نرم افزارها از جمله نرم‌افزار Accuweather وجود دارد که با رفتن به منوی شبکه، اتصال به اینترنت و خاموش کردن گزینه های تایمر خواب، تایمر خواب خودکار، خاموش شدن در حالت بدون سیگنال و محافظ صفحه و در ادامه انتخاب بروز رسانی سیستم و تایید کردن گزینه بروز رسانی اینترنتی به راحتی مشکل رفع خواهد شد.

اگر تلویزیون شما پشت سر هم خاموش روشن شود ، این هنگ کردن تلویزیون جی پلاس ممکن است به خاطر تنظیم نبودن تایمر باشد که باید نسبت به رفع تعمیر آن اقدام کنید.

یکی دیگر از موارد را می توان زمانی گفت که هر کدام از کلید های سمت راست صفحه کلید «U- I-O -J -K- L» فشار میدهید و به جای آنها اعداد ظاهر می شود که با فعال شدن حالت Num lock باعث می شود و تلویزیون شما هنگ کند که برای رفع این مشکل تنها باید دو کلید FN و F11 را فشار دهید.

یکی از دلایل که می تواند در تمامی تلویزیون ها ظاهر شود و باعث اختلال عملکرد آن تلویزیون شود همان، قطع شدن برق یا اتصال نبودن درست کابل ها است. شما می توانید کابل های اتصال به تلویزیون خود را چک کنید یا از سالم بودن محافظ برق خود مطمئن شوید و…
این کار تنها چند دقیقه طول می کشد اما می تواند مشکل تلویزیون شما را رفع کند.

همان طور که گفته شد ، تلویزیون شما دارای سیستم عامل می باشد . پس امکان دارد تلویزیون شما ویروسی شود ، پیش از اینکه تعمیر کنیدد با بیرون آوردن دستگاههای جانبی از جمله فلش اگر مشکل برطرف نشد ، باید با متخصصین انجام موارد زیر ممکن است این مشکل برطرف شود. کارهای زیر را انجام دهید :
۱ – قطع کردن برق تلویزیون و وصل کردن آن بعد از چند دقیقه
۲ – بروز رسانی آنلاین تلویزیون
۳ – نسبت به ریست فکتوری تلویزیون اقدام کنید.

کلام آخر :

بعد از نکات گفته شده حال به موارد سخت افزاری تلویزیون می پردازیم . هنگ کردن تلویزیون جی پلاس امکان دارد مشکل مین برد یا همان برد اصلی تلویزیون باشد . در صورتی که این مشکل به وجود آید تنها راه آن تعمیر متخصصین است . یا اگر مشکل تلویزیون شما از برد الکترونیکی یا پاور باشد ، این مورد هم باید متخصصین آن را تعمیر کنند. بعد از چک کردن موارد نرم افزاری اگر تلویزیون شما همچنان مشکل دارد فقط تعمیر آن را به نمایندگی های مجاز بسپارید.

اگر  تلویزیون شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۶۸۲۶۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

67 − = 59