دلیل همزمان نبودن صدا و تصویر تلویزیون

دلیل همزمان نبودن صدا و تصویر تلویزیون همراه با تعمیر آن

احتمالا شما هم یکی از آن عزیزانی باشید که هم زمان نبودن صدا و تصویر در تلویزیون را مشاهده کرده اید. این مشکل را می توان این گونه بیان کرد که صدا و تصویر در تلویزیون هماهنگی دقیقی ندارند. طبق معمول صدا دیرتر از تصویر پخش می شود. این ایراد یکی از مشکلاتی می باشد که برای مخاطب بسیار آزار دهنده است. آیا این مشکل را می توان برطرف کرد ؟؟ با خواندن این مقاله و آشنایی با چند روش می توانید خود شما این مشکل را برطرف کنید.

۱ – بررسی دقیق تنظیمات صوتی در تلویزیون

در مرحله ی اول باید تنظیمات صوتی در تلویزیون را به خوبی و دقیق بررسی کنید. به عنوان مثال در بعضی از کنترل ها دکمه ای با نام های (تاخیر در صدا) ، ( Size of Room) یا (Audio Delay) وجود دارد. اگر این دکمه را فشار دهید بسیار راحت و آسان مشکل شما برطرف می شود. اما شاید این دکمه را در کنترل خود نداشته باشید، پس باید مراحل زیر را انجام دهید :

طبق معمول وارد تنظیمات شوید و بعد از آن تنظیمات صوتی تلویزیون را انتخاب کنید.

در این بخش گزینه ای با نام تاخیر صوتی یا Audio Delay را پیدا کنید ، سپس می توانید با بالا یا پایین کردن آن را تنظیم کنید.

هماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون

فاصله ی میان پخش سیگنال ارسالی صدا و تصویر یا همان گزینه ی تاخیر در صدا و هماهنگ کردن آن را بین ۰ الی ۲۵۰ میلی ثانیه قرار دهید. بعد از انجام دقیق این تنظیم باید صدا و تصویر تلویزیون به حالت قبل خود برگشته و هماهنگ شود.

بعد از انجام این مراحل از تنظیمات خارج شوید و تصویر را بررسی کنید ، که آیا هماهنگ سازی به طور دقیق انجام شده است یا خیر.

اگر هماهنگ نبودن صدا و تصویر برطرف نشده است ، این کار را چندین بار انجام دهید تا مشکل را برطرف کنید.

دلیل تصویر نداشتن تلویزیون در حالت پخش

۲ – تغییر تنظیمات سینما خانگی

اگر دارای سینما خانگی هستید ، باید تنظیمات تاخیر صدای آن را بررسی کنید تا مشکل همزمان نبودن صدا و تصویر در تلویزیون شما برطرف شود.

نکته : برای شروع این کار باید بلندگو های تلویزیون خود را خاموش کنید .

این بار وارد تنظیمات سینماخانگی خود شوید و تنظیمات صوتی آن انتخاب کنید.

طبق روش بالا وارد بخش تاخیر صوتی یا Audio Dela شوید و آن را بین ۰ الی ۲۵۰ میلی ثانیه قرار دهید.

باز هم باید به تصویر تلویزیون برگشته و از هماهنگی بین صدا و تصویر مطمئن شوید.

اگر صدا و تصویر هماهنگی ندارند ، این روش را چندین بار انجام دهید تا مشکل خود را برطرف کنید.

رایج ترین مشکلات سینما خانگی و برطرف کردن آن

۳ – بررسی کابل ها و پورت های تلویزیون

یکی از ایرادهایی که شاید باور آن در این مشکل برای شما سخت باشد ، خراب شدن کابل ها یا پورت تلویزیون است.

بعد از چند روش گفته شده و انجام آن ها اگر نتوانستید هماهنگی صدا و تصویر را به دست بیاورید ، این بار نوبت به بررسی کابل ها و پورت های تلویزیون است. به عنوان مثال کابل های خود را به دستگاه های دیگر یا پورت های مختلف متصل کنید . اگر کابل در دستگاه های دیگر نیز باعث اختلال می شود کابل خود را تعویض کنید. یا اگر کابل شما در پورت های دیگر تلویزیون مشکلی نداشته است ، آن پورت شما باید به دست متخصصین تعویض شود.

دلیل خراب شدن کابل های HDMI

آخرین روش برای رفع این مشکل به دست خود شما

این روش برای رفع اکثر ایرادهای تلویزیون به کار می رود . یکی از آن ها همزمان نبودن صدا و تصویر در تلویزیون است. با انجام روش هایی که گفته شد شاید همچنان ایراد برطرف نشده باشد. این بار باید تلویزیون خود را restart یا همان راه اندازی مجدد کنید. نکته ی مهم در این کار ، همان حذف تمامی کانال ها و برگشت تمامی تنظیمات به حالت اول تلویزیون است. به همین دلیل قبل از انجام restart روش های قبل را بسیار کامل و با دقت انجام دهید.

کلام آخر

با خواندن این مقاله و انجام روش های گفته شده به احتمال زیاد ، دلیل همزمان نبودن صدا و تصویر تلویزیون را متوجه شده باشید و آن را برطرف کنید. اگر قادر به انجام روش های گفته شده نیستید یا با انجام آن ها موفق به تعمیر نشده اید ، تلویزیون خود را به نمایندگی های مجاز بسپارید. در بعضی از مواقع تلویزین لازم به تعمیرات سخت افزاری دارد. به همین دلیل باید متخصصین آن را برطرف کنند.

در صورت حل مشکلات صوتی و تصویری با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۶۸۲۶۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

برای درخواست تعمیر اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

73 − = 72