به روز رسانی تلویزیون جی پلاس

GPlus TV update

به روز رسانی تلویزیون جی پلاس

چرا باید تلویزیون خود را به روز رسانی کنیم ؟

یکی از سوال شما عزیزان این است آیا آپدیت تلویزیون جی پلاس ضروری است ؟ آپدیت تلویزیون Gplus، لازم نیست به طور مداوم انجام شود . در صورتی که همه ی امکانات تلویزیون برای شما اهمیت دارد باید هر ماه آپدیت آن را بررسی کنید . تا در صورت وجود نسخه ی جدید تلویزیون به روز رسانی شود .

برای اینکه دستگاهی بدون مشکل داشته باشید و سیستم عامل تلویزیون و محیط کاربری آن برای شما راحت تر باشد آپدیت بهترین گزینه می باشد . یکی از کارایی جالب این تلویزیون آپدیت خودکار آن نیز می باشد .

مراحل به روز رسانی تلویزیون جی پلاس

۱ – در مرحله ی اول باید کابل اینترنت را به پورت های مخصوص آن ها که معمولا در پشت تلویزیون ها وجود دارد وصل کنید . سر دیگر کابل اینترنت را به پورت ها مخصوص پشت مودم وای فای خود وصل کنید تا تلویزیون شما به اینترنت نیز وصل شود .

آپدیت تلویزیون

۲ – بعد از این کار باید از روی ریموت کنترل تلویزیون جی پلاس خود دکمه منو را انتخاب کنید و وارد قسمت تنظیمات و یا setting تلویزیون خود شوید .

۳ – در این قسمت باید از بین گزینه های موجود ، گزینه به روز رسانی در شبکه را انتخاب کنید .

۴ – اگر نسخه جدید سیستم عامل تلویزیون شما وجود داشته باشد می توانید بر روی آن کلیک کنید و تلویزیون خود را آپدیت کنید .

۵ – برای آپدیت لازمه که در ابتدا نسخه جدید آپدیت را دانلود کنید و سپس آن را نصب کنید تا نسخه جدیدتر سیستم عامل نیز بر روی تلویزیون شما نصب شود .

۶ – پس از آن که نسخه جدیدتری دانلود و نصب شد خود تلویزیون به صورت خودکار خاموش می شود و سپس مجددا روشن و یا راه اندازی می شود که پس از روشن شدن متوجه خواهید شد که نسخه جدیدتری نیز بر روی تلویزیون شما نصب شده است .

آشنایی با چند نمونه از تلویزیون های جی پلاس

در بخش بالا آپدیت تلویزیون را با سیم اتصال به مودم آموزش دادیم . اما شما می توانید آپدیت خود را بی سیم یا همان با حالت wi-fi انجام دهید .

اتصال تلویزیون جی پلاس به اینترنت با روش بی سیم

۱ – در این حالت باید ابتدا وارد تنظیمات تلویزیون شوید . سپس وارد قسمت تنظیمات شبکه شوید و در این مرحله اتصال به وای فای به روش بی سیم را انتخاب کنید تا تلویزیون شما به مودم وای فای شما وصل شود . در صورتی که وای فای شما رمز داشته باشد باید رمز آن را بزنید تا اتصال صورت بگیرد . اگر وای فای شما پیدا نشد می توانید اسم وای فای خود را اضافه کنید تا آن را پیدا کند .

۲ – سپس طبق مراحل قبل به راحتی آپدیت تلویزیون خود را انجام دهید .

یک سوال از طرف شما عزیزان ، چرا تلویزیون به طور خودکار به حالت آپدیت رفته ؟

اگر به هر دلیلی تلویزیون جی پلاس شما به حالت آپدیت خودکار رفته و به هر دلیل هنگ کرده و تمام نمیشود. در این حالت نباید تلویزیون را اصلا خاموش کنید و از برق بکشید یا سعی در قطع کردن آپدیت و به روز رسانی تلویزیون نکنید . تنها راه آن این است که حتما به تکنسین متخصص تلویزیون خود مراجعه کنید . زیرا هر اقدامی از سمت شما امکان آسیب زدن به دستگاه شما را افزایش میدهد.

کلام آخر

سعی کردیم در این مطلب شما را با آپدیت بیشتر آشنا کنیم . در مطالب بعد آپدیت مدل های مختلف تلویزیون را به شما بیشتر آموزش خواهیم داد . در صورت سوال و یا مشکلات تلویزیون خود با ما تماس بگیرید.

اگر  تلویزیون شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۶۸۲۶۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

74 − = 69