دلیل شطرنجی شدن تلویزیون

دلیل شطرنجی شدن تلویزیون و راه حل این مشکل

تا کنون در مورد مشکلات تلویزیون های زیادی برای شما توضیح داده ایم . اما بیشتر این مشکلات را سعی کرده ایم طوری بیان کنیم که خود شما از ما درخواست می کنید . امروز در این مقاله دلیل شطرنجی شدن تصویر تلویزیون را برای شما روشن می کنیم . این مشکل شاید برای خیلی از شماها چند دقیقه و یا حتی کامل اتفاق افتاده باشد . دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد که با مطالعه این مقاله بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

علت برفکی شدن تصویر تلویزیون

منظور از شطرنجی شدن تصویر تلویزیون چیست ؟

شطرنجی شدن تصویر شاید مدت کوتاهی اتفاق بی افتد و یا حتی تلویزیون کامل به این مشکل وابسته شود . شطرنجی شدن تلویزیون های امروزی با نسل قدیم کمی متفاوت می باشد. به عنوان مثال اگر این اتفاق بی افتد تصویر به سختی در حال پخش خواهد شد. شاید لحظه به لحظه تصویر اینگونه شود و یا بعضی وقتها کاملا تصویری شطرنجی داشته باشید. خیلی از شما عزیزان فقط این مشکل را از گیرنده ی تلویزیون خود می دانید اما اینگونه نمی باشد.

تصویر شطرنجی

دلیل شطرنجی شدن تصویر تلویزیون چیست ؟

همانطور که در خیلی از مطالب ما به شما تذکر داده ایم یکی از مهم ترین کارها برای داشتن تلویزیونی سالم و با تصویری زیبا ، مراقبت درست از آن می باشد . اگر بدون هیچگونه مشکل می خواهید از تلویزیون خود استفاده کنید باید از آن به طرز صحیحی مراقبت کنید .

در متن بالا گفتیم یکی از دلایل شطرنجی شدن تصویر که خود شما هم می توانید به آن فکر کنید همان نداشتن سیگنال تلویزیون می باشد. ایجاد اختلال و یا تنظیم نبودن آنتن می تواند صفحه نمایشی شطرنجی را برای شما ایجاد نماید. اما بیشتر اوقات مشکل اصلی تلویزیون شما مربوط به مادربرد آن است . اگر مادربرد تلویزیون شما دچار مشکل شده باشد تعمیر آن در نمایندگی های مجاز به راحتی امکان پذیر می باشد.

برای رفع مشکل سیگال به این صفحه مراجعه کنید

اما شاید مشکلات دیگری در تلویزیون ایجاد شده باشد . به عنوان مثال اگر شما هم فردی بد شانس باشید باید بگوییم گاهی اوقات دلیل این مشکل از پنل یا همان صفحه نمایش آن است. که همه ی ما می دانیم پنل تلویزیون یکی از قطعات ارزشمند در آن است و در صورت خرابی باید تعویض شود. در حقیقت تعویض این قطعه معادل خرید مجدد تلویزیون می باشد.

تعمیر تلویزیون

چگونه از شطرنجی شدن تلویزیون جلوگیری کنیم ؟

تا به این قسمت از مقاله حتما متوجه آن شده اید که شطرنجی شدن تصویر برای شما می تواند ضررهای زیادی داشته باشد . سه دلیل شطرنجی شدن تصویر تلویزیون را برای شما بیان کرده ایم . اگر مقاله های دیگر این سایت را مطالعه کنید یه راحتی می توانید از مادربرد و پنل تلویزیون خود مراقبت کنید.

برای جلوگیری از خطا در نداشتن سیگنال و شطرنجی شدن تصویر می توانید از گیرنده های بهتر استفاده کنید. سیم اتصال گیرنده به تلویزیون خود را بررسی کنید ، گیرنده را در جای مناسب نصب کنید.

مشکل در مادربرد می تواند دلایل زیادی داشته باشد . به عنوان مثال یکی از این دلایل می تواند اتصال برقی باشد . برای جلوگیری از این مشکل از محافظ های برق استفاده کنید . اگر تلویزیون شما نسل جدید می باشد امکان ویروسی شدن آن نیز وجود دارد و حتما از آن جلوگیری کنید . دلایل زیادی برای مشکل در مادربرد وجود دارد حتما آن ها را در این سایت مطالعه کنید.

برای جلوگیری از ویروسی شدن تلویزیون به این صفحه مراجعه کنید.

از پنل تلویزیون خود حتما مراقبت کنید . به عنوان مثال آن را با دستمال خیس و یا پاک کننده های الکلی تمیز نکنید ، از محافظ تصویر استفاده کنید ، به آن ضربه نزنید ، پنل قطعه ارزشمند تلویزیون شما می باشد در حفظ آن کوشا باشید.

تلویزیون ویروسی

اگر  تلویزیون شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۶۸۲۶۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

67 − 64 =