بی صدا شدن تلویزیون

LG TV mute problem

0 856

مشکل بی صدا شدن تلویزیون ال جی

در این پست هم یکی دیگر از مشکلات تلویزیون را به شما دوستان توضیح می دهیم و این مشکل هم تا حدودی شما می توانید تعمیر کنید اگر خیلی پیشرفته باشد باید به نمایندگی های مجاز ببرید ، بی صدا شدن تلویزیون ال جی معمولا دلایل مختلفی دارد ، بعضی وقت ها بعد از روشن کردن تلویزیون صدایی از آن به گوش شما نمی رسد یا پس از روشن کردن و گذشت زمانی یکباره هنگام نگاه کردن صدای آن قطع می شود . بروز این مشکل می‌تواند از تنظیمات صدا، مین برد یا بلندگوها باشد که در ادامه هر یک از آنها را بررسی می کنیم. مشکل صدا نداشتن خیلی مشکل حادی نیست و می توان با تعمیر یا تعویض قطعات آن را بر طرف کرد .

دلایل بی صدا شدن تلویزیون ال جی

به این اشاره کردیم که صدای تلویزیون به واسطه مین برد و اسپیکرها تولید می شود. هر کدام از این قطعات با مشکل رو به رو شوند دیگر صدایی از تلویزون خود نمی شنوید اما اگر این قطعات سالم باشند حتما کاربر تنظیمات دستگاه خود را ناخواسته تغییر داده است .

رفع مشکل بی صدا شدن تلویزیون ال جی

برای تعمیر صدای تلویزیون باید دید خرابی یا بی صدا شدن تلویزیون از کدام قسمت می باشد ، قبل از اینکه به قطعات سخت افزاری شک کنید تنظیمات نرم افزاری تلویزیون را چک کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید ، با ریموت تلویزیون صدای دستگاه را افزایش دهید اگر صدایی از تلویزیون خارج نشد چند راه برای تعمیر آن وجود دارد.

۱- تنظیمات دستگاه : این کار راحت ترین  عمل برای باز پس گیری صدای دستگاه خود می باشد اگر با افزایش صدای دستگاه خود صدای آن به گوش شما نرسید بلافاصله به تنظیمات تلویزیون رفته و آن ها را چک کنید اگر با تنظیمات صدا آشنایی ندارید بهترین کار این است که که تنظیمات را ریست کرده یا به حالت Default قرار دهید. در این حالت اگر مشکل از تنظیمات بوده باشد صدای تلویزیون مجدداً برقرار می شود.

۲-خرابی مین برد : مین برد یکی از مهم ترین قسمت های تلویزیون می باشد ، صدایی که به گوش شما می رسد از این قسمت به اسپیکر های تلویزیون منتقل شده و سپس خارج می شود اگر مین برد شما دچار مشکل شود دیگر صدایی از تلویزیون شما خارج نمی شود اما خوشبختانه این قسمت را نمایندگی های مجاز ال جی با توجه به تکنسین ها و تجهیزاتی که دارند به راحتی تعمیر می کنند.

۳- بلندگوی تلویزیون : خیلی از شما خراب شدن سخت افزای صدای تلویزیون را به اسپیکرهای آن مرتبط می کنید ، یکی از دلایل می تواند خراب شدن اسپیکر ها یا قطع شدن اتصالات اسپیکر از مین برد باشد ، صدای تلویزیون از طریق اسپیکرها شنیده می شود پس اگر اسپیکر ها قطع یا خراب شوند دیگر صدایی از تلویزیون شما خارج نمی شود ، برای اطمینان از خرابی این بخش می توانید بلندگوهای جانبی را به تلویزیون متصل کنید. درصورتی که صدا از این طریق قابل دریافت باشد در این صورت باید برای رفع صدا نداشتن تلویزیون ال جی اقدام به تعمیر یا تعویض بلندگوی آن نمایید.

جمع بندی

با توجه به مطلبی که خواندید شما می توانید در صورت قطع شدن صدا به راحتی تنظیمات آن را مشاهده و کارهایی که گفته شد را انجام دهید بقیه کارها نیاز به تعمیر سخت افزاری دارد در صورتی که تلویزیون از طریق نرم افزار مشکل ندارد سعی کنید آن را به نمایندگی های مجاز ال جی ببرید تا سخت افزار تلویزیون شما را تعمیر کنند .

اگر صدای تلویزیون شما قطع شده است کافی است با شماره زیر تماس بگیرید

تلگرام و واتساپ : ۰۹۹۳۲۶۹۶۳۲۷

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 60 = 65