ریست تلویزیون ال جی

How to reset LG TVs

0 1,221

طریقه ریست کردن تلویزیون های ال جی

ریست کردن تلویزیون ال جی یا دیگر شرکت ها به درستی همان چیزی است که شما در ذهن خود آن را حدس می زنید ، یعنی همان بازگشت تنظیمات به کارخانه که اکثر ما این کار را در تلفن همراه خود تجربه کرده ایم ، این کار تمام تنظیماتی را که شما در تلویزیون خود اعمال کرده اید را به تنظیمات اولیه باز می گرداند ، مثلا تنظیمات کانال‌ها، برنامه‌های نصب شده، رمز‌های عبور، Wi-Fi های ذخیره شده و سایر تنظیمات حذف خواهند شد. در این مطلب برای شما طریقه ی ریست کردن دو سیستم عامل WebOS  و Netcast تلویزیون ال جی را آموزش می دهیم .

نکته

اولین کاری که قبل از انجام دادن ریست کردن تلویزیون باید انجام دهید این است که سیستم عامل تلویزیون خود را متوجه شوید . تلویزیون های نسل جدید ال جی که تولید آن ها پس از سال ۲۰۱۴ بود این نوع تلویزیون ها دارای سیستم عامل WebOS می باشند و مدل های قدیمی تر تلویزیون ال جی که که بین سال ‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ روانه بازار شده اند از سیستم عامل Netcast استفاده می کنند.

با نگاه کردن تصاویر زیر متوجه سیستم عامل تلویزیون خود می شوید :

ریست کردن سیستم عامل WebOS

۱- روی کنترل خود دکمه ی Home/Smart button را فشار دهید ، به صفحه ی اصلی تلویزیون وارد می شوید.

۲- روی آیکون) Setting تنظیمات( در گوشه‌ی بالا و سمت راست تلویزیون (علامت سه نقطه) کلیک کنید.

۳- در منویی که باز شد گزینه ی All Settings را انتخاب کنید.

۴- در قسمت سمت چپ، گزینه‌ی General را انتخاب نموده و سپس در بخش سمت راست گزینه‌ی Reset to Initial Settings را انتخاب نمایید.

ریست تلویزیون

۵- این مرحله از شما رمز عبور تلویزیون را می خواهد ، اگر تا به حال هیچ کلمه‌ی عبوری انتخاب نکرده‌اید،‌ کد ریست پیش‌فرض «۰۰۰۰» یا «۱۲۳۴» خواهد بود.

۶- گزینه‌ی Confirm را اننتخاب کنید.

ریست تلویزیون LG

۷- با انجام این عمل تلویزیون ریست و به تنظیمات کارخانه بازگشت داده می شود، حال تنظیمات تلویزیون شما مثل روز اول می باشد.

ریست کردن سیستم عامل Netcast

۱-با دو روش می توانید به منو دسترسی پیدا کنید. اول می توانید با فشردن دکمه ی تنظیمات کنترل به تنظیمات دسترسی پیدا کنید ، همچنین می‌توانید این کار را با فشردن دکمه‌ی Home و جستجوی Setting/setting menu  انجام دهید.

۲- روی دکمه‌ی موجود در نوار جانبی سمت چپ را (همانطور که در تصویر می‌بینید) کلیک کنید و سپس گزینه‌ی Initial Setting را انتخاب نمایید.

ریست سیستم عامل Netcast

۳- در صورت درخواست کلمه عبور، اگر تا به حال رمز عبوری به تلویزیون اختصاص نداده‌اید «۰۰۰۰» و «۱۲۳۴» را امتحان کنید.
۴- پیام ظاهر شده بر روی صفحه را تائيد نمایید.

سیستم عامل Netcast

۵- تلویزیون شما ریست و به تنظیمات کارخانه بر می گردد.

نکته

۱- این را در نظر داشته باشید بعد از ریست کردت تلویزیون خود تمام اطلاعاتی که در آن ذخیره کرده اید و تنظیماتی را که در تلویزیون اعمال کرده اید به حالت اول باز می گردد ، تنظیماتی از قیل رنگ و نور و برخی دیگر گزینه‌ها به حالت پیشفرض بازمی‌گردند و لازم است کاربر دوباره همه ‌چیز را سفارشی سازی کند، پس قبل از ریست کردن تلویزیون خود به این نکات خوب توجه کنید.

۲- اگر در هنگام ریست کردن تلویزیون خود با مشکل رو به رو شده اید حتما با نمایندگی های مجاز ال جی تماس بگیرید و از آن ها درخواست کمک کنید .

برای درخواست اطلاعات و یا کمک در هر زمینه ای از تعمیرات با شماره زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۶۵۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۶۸۲۶۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۷۸۹۱

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

33 − = 29