اتصال تلویزیون به اینترنت

TV connection to the Internet

0 778

آموزش اتصال تلویزیون های ال جی به اینترنت

 

یکی از سرگرم کننده ترین دستگاه های منزل ما همان تلویزیون می باشد که با هوشمند شدن و بروز رسانی آن علاقه ما به این دستگاه روز به روز بیشتر می شود ، تلویزیون های نسل جدید قابلیت اتصال تلویزیون به اینترنت را برای شما فراهم می کند ، حال با اتصال به اینترنت بجز نمایش تلویزیون در دنیای اینترنت و از کارهای دیگر اینترنتی می توانید استفاده کنید، شاید تلویزیون شما امکان متصل شدن به اینترنت را داشته باشد ولی شما راه های اتصال آن را ندانید ، با مطالعه این مقاله اگر تلویزیون شما این قابلیت را داشته باشد به آسانی موفق به انجام این کار می شوید.

روش های اتصال به اینترنت

۱-اتصال با سیم : در این روش شما باید تلویزیون خود را با کابل Lan به دستگاه مودم متصل کنید ، در قسمت اتصال به شبکه سپس اتصال ‌با سیم را تایید کنید.

۲-اتصال بی سیم : در این روش تلویزیون شما از طریق wi-fi به مودم یا شبکه متصل می شود ، بعضی از تلویزیون های قدیمی  wi-fi داخلی ندارند و باید به این نوع تلویزیون ها دانگل متصل کنید.

نکته

یکی از کارهای دیگری که می توانید از طریق wi-fi تلویزیون خود انجام دهید این است که تلویزیون خود را به تلفن همراه متصل کنید و تصویر آن را بر روی تلویزیون نمایش دهید.

نحوه اتصال به اینترنت

۱- ابتدا وارد منوی تلویزیون شوید

۲- در قسمت شبکه گزینه ی اتصال شبکه را انتخاب کنید

۳- بعد از انتخاب اتصال به شبکه دو گزینه را برای شما نمایش می دهد، همان طور که گفتیم از طریق wi-fi یا کابل Lan ، قبل از انجام اتصال ابتدا بستر ارتباطی را فراهم کرده و سپس گزینه شروع اتصال را انتخاب نمایید.

۴- اگر هر دو اتصال برای تلویزیون فراهم باشد ، تلویزیون از شما نوع اتصال را درخواست می کند ، در صورتیکه که کابل شبکه متصل نباشد، دستگاه تنها شبکه بی‌سیم را جستجو می‌کند.

۵- تلویزیون مودم های اطراف را به شما نمایش می دهد ، مودم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۶- در این قسمت کد امنیتی wi-fi را از شما در خواست می کند ، شما با استفاده از کنترل جادویی و صفحه کلید مجازی آن را تایپ کرده و سپس دکمه ی تایید را کلیک کنید.

۷- در این مرحله نیز مجددا بر روی دکمه تایید کلیک کنید.

۸- در صورت تایید شبکه‌ی WIFI گزینه‌ی تکمیل، و در صورت انصراف و تمایل به اتصال به مودم دیگر، بر روی دکمه‌ لیست شبکه دیگر کلیک کنید.

۹- برای تست وضعیت اتصال شبکه از بخش گزینه، وضعیت اتصال را انتخاب کنید.

۱۰- در این بخش اگر اتصال شما به اینترنت برقرار باشد ، در کنار هر ۴ آیکون مشخص شده علامت تیک مشاهده خواهد شد.

۱۱- در صورتیکه این علامت تنها در اولین مرحله مشاهده شود و بقیه آیکون‌ها دارای علامت ضربدر باشند، اتصال تلویزیون به مودم برقرار است و اشکال در تنظیمات مودم یا شبکه اینترنت است.

۱۲- بعد از موفق شدن اتصال تلویزیون خود به اینترنت ، برای باز کردن صفحات وب در منویHome Dashboard بر روی گزینه ی اینترنت کلیک کنید.

۱۳- اگر شما در مرورگر خود در حال وب گردی باشید امکان دارد برنامه تلویزیونی در حال پخش به صورت تصویری کوچک در گوشه تصویر مشاهده شود. برای اینکه این تصویر را غیر فعال کنید آن گزینه ی تلویزیون کوچک را کلیک کنید.

۱۴- آدرس و بسایت مورد نظر را در نوار آدرس مرورگر تایپ کنید. در هنگام تایپ دستگاه آدرس‌ های پیشنهادی را نمایش می دهد.

۱۵- پس از باز شدن صفحه مورد نظر به راحتی می‌توانید با کنترل جادویی، بر روی نقاط دلخواه کلیک کرده و با استفاده از اسکرول روی ریموت، صفحه را به بالا یا پایین ببرید.

۱۶- اگر بخواهید همزمان چند صفحه وب باز کنید ،  یک زبانه Tab جدید باز کرده و در آن آدرس صفحه جدید را وارد نمایید.

کلام آخر

در این مقاله هر کاری که برای اتصال به اینترنت لازم بود به شما عزیزان توضیح داده شد ، اگر بیشتر توضیحات در مورد اتصال بی سیم می باشد برای اینکه اتصال از طریق سیم فقط چند کار جزئی دارد که آن ها هم مختصر توضیح داده شد ، اگر برای شما هر سوال پیش آمد بپرسید تا جواب خود را دریافت کنید.

در صورت هر گونه مشکل و یا سوالی می توانید با این شماره تماس بگیرید.

تلگرام و واتساپ : ۰۹۹۳۲۶۹۶۳۲۷

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 1 =