دلیل پخش نشدن فیلم فلش

دلیل پخش نشدن فیلم در فلش و رفع آن

در نسل جدید و با توجه به پیشرفت در علم ، اکثر افراد فیلم یا موزیک خود را در فلش مموری انتقال می دهند . و با این کار در دستگاه مورد نظر خود پخش می کنند. سوال خیلی افراد از ما این است : دلیل پخش نشدن فیلم فلش مموری چیست ؟ آیا مشکل از تلویزیون است یا فلش ؟ دلیل آن را می توانید به راحتی متوجه شوید ، اما برای مشخص شدن آن چندین کار باید انجام دهید. با مطالعه این مقاله مشکل خود را برطرف کنید.

آشنایی با دلایل اصلی و گوناگون

۱ – استاندارد نبودن فرمت ویدئو

۲ – وجود کدک نامعتبر در فایل

۳ – کدک نامعتبر x265 که امکان پخش آن فعلا بر روی تلویزیون ها نیست ( امکان دارد در تلویزیون های جدیدتر x265 ساپورت شده باشد )

۴ – فرمت های غیرقابل پخش توسط تلویزیون ( در تلویزیون های نسل قدیمی تر بعضی از فرمت ها پخش نمی شود )

آشنایی با چند تلویزیون مناسب برای خرید

چند روش مختلف برای رفع این مشکلات :

روش اول

یکی از روش های ساده پخش فیلم با وصل کردن سیستم یا لپ تاپ از طریق کابل HDMI به تلویزیون خود می باشد. باید طبق مراحل زیر این کار را انجام دهید :

ابتدا سیستم یا لپ تاپ خود را با کابل HDMI به تلویزیون متصل کنید.

سپس در کنترل تلویزیون دکمه ی Input یا source را زده .

در این مرحله روی HDMI کلیک کرده تا تلویزیون شما اقدام به تنظیم ورودی روی خروجی لپ تاپ نماید.

مراحل این روش به اتمام رسیده است . شما می توانید تصویر لپ تاپ خود را بر روی تلویزیون مشاهده کنید .

چند روش مختلف برای اتصال سیستم یا لپ تاپ به تلویزیون

روش دوم

تغییر فرمت یا همان Converter ویدئو . برای پخش ویدئو باید فیلم شما از فرمت استانداردی برخوردار باشد. در این روش می توانید فایل مورد نظر خود را با هر فرمتی اعم از mp4 ، avi ، mov و … با هر کدکی x265 یا x264 به فرمت استاندارد mp4 با کدک استاندارد Converter یا تغییر دهید . این روش را می توان روش استاندارد و پخش حتمی فیلم برای تلویزیون گفت.

برای این کار نرم افزارهای بسیار فراوانی وجود دارد ، در این مقاله ما نرم افزار Wondershare Video Converter را به شما آموزش خواهیم داد.

نرم افزار Wondershare Video Converter را می توانید در سایت های مختلف دانلود کنید.

بعد از دانلود و نصب نرم افزار ، وارد برنامه شوید و به دنبال بخش ابزارها یا tools باشید.

در این مرحله باید ، Converter فایل صوتی و ویدئویی را انتخاب کنید.

حال از طریق علامت افزودن فایل، اقدام به انتخاب فیلم یا فایلی که قصد Converter آن را دارید انتخاب کنید.

در این بخش می توانید یکی از فرمت های مورد نظر را برای خروجی جدید فایل ویدئویی خود انتخاب نمایید.

بعد از این کار ، برنامه به راحتی شروع به تغییر فرمت ویدئو می کند . یکی از معایب آن برای افرادی است که فیلم های زیاد و با حجم بالایی دارند است . برای آن ها تغییر فرمت کمی زمان بر است.

پخش نشدن فیلم فلش مموری

روش سوم

بعضی از افراد این روش را کاربردی تر از روش های قبل می دانند. این روش استفاده از آندروید باکس برای تلویزیون است. آندروید باکس یا نت باکس یک وسیله ی کوچک، برای هوشمند سازی تلویزیون شناخته می شود . این روش برای تمامی تلویزیون های قدیمی یا جدید کاربردی است . به کمک اندروید باکس از کلیه ی قابلیت های تلویزیون هوشمند در تلویزیون خود برخوردار می شوید. برای استفاده از اندروید باکس هزینه ای پرداخت نمی کنید ، به راحتی آن را با یک کابل به تلویزیون خود متصل می کنید.

یکی از مزیت های آن ، همان رفع پخش نشدن ویدئو در تلویزیون است . مزیت دیگر آن را امکان تماشای فیلم و سریال های زیادی روی تلویزیون برای کاربران گفت .

اندروید باکس برای تلویزیون

 

روش چهارم

این روش می تواند در اکثر مشکلات تلویزیون ها رخ دهد . یعنی همان مشکل آپدیت یا بروزرسانی نکردن تلویزیون است. بروزرسانی نکردن تلویزیون باعث به وجود آمدن چندین مشکل می شود . در تمامی مقاله هایی که بروزرسانی نکردن آن برای تلویزیون شما مشکل ساز است را اشاره کرده ایم. با این حال اگر تلویزیون شما مشکلی ندارد اما قابل بروزرسانی است ، این کار را انجام دهید.

روش های بروزرسانی تلویزیون

کلام آخر

در این مقاله تمامی دلیل پخش نشدن فیلم فلش مموری در تلویزیون گفته شده است . این مشکل به راحتی با انجام کارهای گفته شده برطرف می شود . اگر روش های بالا را به درستی و کامل انجام داده اید اما مشکل شما برطرف نشده است . با نمایندگی های مجاز تلویزیون خود تماس بگیرید و تعمیر آن را به متخصصین بسپارید . ممنون از مطالعه ی شما از مقالعه ی ما.

در صورت حل مشکلات صوتی و تصویری با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۶۸۲۶۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

برای درخواست تعمیر اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 9 = 1