برعکس شدن تصویر تلویزیون

دلایل برعکس شدن و یا وارونگی تصویر تلویزیون چیست ؟

یکی از مشکلاتی که شاید با آن مواجه نشده باشید و یا آن را مشاهده نکرده باشید، برعکس شدن تصویر تلویزیون می باشد، این اختلال به گونه ای است که تصویر تلویزیون ۱۸۰ و یا ۹۰ درجه چرخش پیدا می کند، اگر تلویزیون شما هم دچار این اختلال شود، شاید بتوانید آن را با روش های ساده ای برطرف کنید و دیگر اتفاق نیوفتد، اما اگر از قطعات داخلی تلویزیون شما باشد ، فقط متخصصین تعمیرات تلویزیون از عهده ی این کار بر می آیند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است این مقاله را مطالعه نمایید.

برعکس شدن تصویر تلویزیون

معنای برعکس شدن تصویر تلویزیون چیست ؟

شاید در ذهن خود مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون را فقط چرخش ۱۸۰ درجه بدانید ، اما در متن بالا از وارونگی تصویر هم برای شما مثالی زدیم ، این وارونگی می تواند چرخش ۹۰ درجه و یا چرخش های گوناگون تصویر تلویزیون شما باشد .

به هر حال اگر تصویر تلویزیون شما به این شکل در آید ، مشاهده کردن تلویزیون برای شما بسیار سخت و یا می توان گفت آزار دهنده می باشد ، به طور کلی می توان گفت این مشکل از مین برد، پنل، فلت تلویزیون و بک لایت آن می باشد ، اما این امکان هم دارد همه ی این قطعات سالم باشند فقط تنظیمات تلویزیون شما بهم ریخته باشد.

تصویر تلویزیون

دلایل برعکس شدن تصویر تلویزیون چیست ؟

دلیل اصلی برعکس شدن تصویر تلویزیون را می توانیم به عهده ی فریمور (مین برد) تلویزیون بگذاریم ، حال فریمور چیست ؟ فریمور یک برنامه ی نرم افزاری می باشد که در چیپ حافظه ی مین برد تلویزیون قرار دارد ، این بخش، رفتارهای سیستم را هنگام کار کنترل کرده و امکان کارکرد درست را فراهم می کند. به هم ریختن تنظیمات فریمور، مشکلاتی را در تلویزیون ایجاد می کند که یکی از آنها، وارونگی تصویر تلویزیون می باشد.

یکی دیگر از مشکلات رایج تلویزیون، که بر اثر اختلال در مین برد می باشد را در این صفحه مطالعه کنید.

یکی از دلایل اصلی این مشکل برای شما مطرح شد ، اما تکنسین های تعمیر قبل از تعمیرات چندین قطعات مانند فریمور (مین برد)، پنل و تنظیمات را بررسی می کنند، امکان دارد مشکل از پنل تلویزیون شما باشد ، اگر با تعمیر و ترمیم به حالتی عادی برگردد، چندان برای شما سخت نیست اما اگر پنل شکسته و یا آبخورده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد، هزینه بسیار زیادی روی دست شما خواهد گذاشت.

چگونه این مشکل برطرف می شود ؟

به قسمتی می رسیم که بعد از آن دیگر تلویزیون خود را اینگونه نخواهید دید ، یعنی تعمیرات آن که به عهده ی متخصصین تلویزیون می باشد ، در این شرایط ابتدا از طریق اقدامات نرم افزاری و اتصال تلویزیون به سیستم عیب یاب، تلاش می شود تا تنظیمات مربوطه اعمال شود و مشکل برطرف گردد ، به عنوان مثال اگر تنظیمات فریمور بهم ریخته باشد آن را اصلاح می کنند و یا قطعه ای از مین برد تلویزیون شما را تعویض می کنند ، در صورتی که مین برد به مشکل حادی برخورد کرده باشد آن را کاملا تعویض خواهند کرد،

تعمیر تلویزیون

نمایندگی های مجاز ال جی برای اینکه دچار هزینه ی هنگفتی نشوید برای پنل شما تلاش و بررسی های بسیاری می کنند ، اما اگر این مشکل با تعمیر برطرف نشود هزینه ی آن برای شما شاید بیشتر از فکرتان باشد.

نتیجه گیری

در متن بالا به آن اشاره کرده بودیم، برعکس شدن تصویر تلویزیون مشکل چندان شایعی نیست ، اما امکان این مشکل هم برای هر تلویزیونی وجود دارد و دلایل آن هم تنظیمات ، فریمور مین برد و پنل می باشد ، پس از برخورد با این مشکل اگر از طریق تنظیمات نتوانستید آن را برطرف کنید ، حتما تلویزیون خود را به نمایندگی های مجاز مانند شرکت ال جی تحویل دهید .

اگر  تلویزیون شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۶۸۲۶۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 1 =