کار نکردن کنترل تلویزیون

دلیل کار نکردن کنترل تلویزیون (ال جی) و یا برندهای دیگر

همه ی شما تا به حال حتما با کار نکردن کنترل تلویزیون خود رو به رو شده اید . آیا بجز ضربه زدن و یا تعویض باتری آن کار دیگری از دست شما بر می آید ؟ مسئله کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی را نمی توان گفت که کسی تجربه نکرده و یا تجربه نخواهد کرد . پس بهتر است در این مقاله کمی اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید . کار نکردن کنترل تلویزیون و یا دیگر دستگاه ها دلایل گوناگونی دارد.

کنترل تلویزیون

تست کنترل تلویزیون ال جی

اولین کاری که با آن می توانید متوجه شوید آیا کنترل شما دچار آسیب شده است یا خیر ؟ باید دکمه های روی تلویزیون خود را تست کنید. اگر دکمه های روی تلویزیون شما قادر به کار کردن بودند ، کنترل شما دچار آسیب شده است.

اکثر تلویزیون های امروزی دارای کنترل جادویی می باشند . این نوع از کنترل ها نیز دچار آسیب خواهند شد ، برای تست کنترل های نسل جدید هم از این راه می توانید اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر در زمینه کنترل جادویی

دلایل کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی

مهم ترین عامل برای کار نکردن کنترل می تواند باتری آن باشد . به عنوان مثال اگر شما عزیزان باتری آن را به طرز صحیحی جایگذاری نکنید ، کنترل شما قابلیت کار کردن نخواهد داشت . به همین دلیل در چنین مواقعی باتری های کنترل خود را به طرز صحیحی جایگذاری کنید. جهت هر باتری باید با علامت های مثبت (+) و منفی (-) داخل کنترل همخوانی داشته باشد.

کنترل تلویزیون ال جی

بعضی مواقع امکان دارد در کنترل نا هماهنگی به وجود آمده باشد . که با یک جا به جا کردن باتری سلامتی کنترل به دست خواهد آمد. وجود ایراد در حسگر تلویزیون هم می تواند در بروز مشکل موثر باشد. جالب است بدانید که نور فلورسنت هم می ‌تواند در عملکرد کنترل از راه دور تداخل ایجاد کند. برخی تلویزیون ها وقتی پس از وقفه ای به برق متصل می شوند، تا چند دقیقه روشن نمی شوند. دلیل این مساله هم آن است که راه اندازی اولیه کمی زمان می برد. آخرین دلیل کار نکردن کنترل تلویزیون lg یا هر برند دیگری هم تمام شدن باتری هاست.

چگونه مشکل کار نکردن کنترل تلویزیون را برطرف کنیم ؟

حال به برطرف کردن مشکل کنترل تلویزیون می پردازیم . اولین کاری که باید انجام دهید طبق معمول مانع هایی که در جلوی راه کنترل و تلویزیون وجود دارد را بردارید . سپس لامپ های فلورسنت را خاموش کنید تا مانع از ارتباط حسگر با ریموت نشود . حال مهم ترین قسمت کنترل یعنی باتری های آن را چک کنید . به عنوان مثال باتری های کنترل را بیرون آورید و پس از چند ثانیه دوباره جاگذاری کنید. ( بهتر است باتری جدید جاگذاری شود)

با تعمیر به صورت روش های قبل کنترل می تواند سلامت در دست شما قرار گیرد. حال اگر آسیب دیدگی کنترل از قطعات داخلی آن باشد تنها با تعمیر متخصصین و یا تعویض کنترل ، این مشکل حل خواهد شد.

کاربرد دکمه EPG بر روی کنترل تلویزیون چیست ؟

چند روش برای تعمیر کنترل تلویزیون

اولین روش برای تعمیر کنترل را می توان ، تمیز کردن بخش های داخلی آن پیشنهاد کرد . این روش با الکل یا استون و پنبه انجام می شود .

دومین روش را می توانیم فویل آلمینیومی نام ببریم، تعمیر فویل آلمینیومی به این صورت می باشد : اول از تمیز بودن کنترل مطمئن می شوند. سپس اگر تنها بعضی از دکمه های کنترل کار نمی کنند متخصصین فقط بر پشت رسانه های لاستیکی آن دکمه ها فویل را قرار می دهند. اگر تمامی دکمه ها کارایی نداشته باشند متخصصین نیر بر پشت تمام رسانه های لاستیکی فویل را قرار می دهند . احتمال خیلی زیاد با این روش مشکل کنترل برطرف خواهد شد.

تعمیر کنترل

کلام آخر

شاید بعد از تمامی این کارها باز هم کنترل کار نکند . در این صورت تنها راه تعمیر آن برد کنترل شما می باشد . تعمیر برد کنترل تلویزیون ها فقط از دست منخصصان آن بر می آید . به همین دلیل اگر نتوانستید آن را تعمیر کنید فقط کنترل خود را به نمایندگی های مجاز بسپارید.

اگر  تلویزیون و یا کنترل آن به هر دلیلی دچار مشکل شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۶۸۲۶۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

یا برای درخواست تعمیر اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

39 + = 47