همه چیزهایی که از تلویزیون هوشمند باید بدانید

0 915

امروزه تقریبا همه‌ی تلویزیون‌ها خود را تلویزیون هشمند معرفی می‌کنند. اما همان‌طور که ادعا می‌کنند چقدر این تلویزیون‌ها هوشمند هستند؟ آیا واقعا یک تلویزیون هوشمند بهتر از یک دستگاه پخش اختصاصی است؟ نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی چیست؟ تمام پاسخ‌های سوالات مربوط به تلویزیون‌های هوشمند در این مقاله برای شما شرح داده شده است.

تلویزیون هوشمند چیست؟

تلویزیون‌های هوشمند در ابتدا تلویزیون‌های متصل شده نامگذاری شد، این مجموعه‌ها بعدها به عنوان تلویزیون‌های هوشمند توسط شرکت‌هایی مانند سامسونگ و الجی نامگذاری شدند. این اصطلاح برای نشان دادن هر تلویزیون است که می‌تواند به اینترنت متصل شود تا به خدمات جریان رسانه‌ای دسترسی پیدا کند و می‌تواند برنامه‌های سرگرمی مانند سرویس‌های اجاره‌ی فیلم بر روی تقاضا، سایت‌های موسیقی اینترنتی و مرورگرهای وب را اجرا کند.

تعداد روزافزونی از مدل‌های جدید شامل ابزارهای تشخیص صدا که ( Amazon Alexa و Assistant     (Google برای تغییر کانال‌ها و جستجوی برنامه‌ها هستند. در این مدل از تلویزیون‌ها می‌توانید فیلم‌ها را به راحتی جست‌و جو کرده و به صورت آنلاین تماشا کنید.

کدام شرکت‌ها تلویزیون هوشمند را تولید می‌کنند؟

تقریبا هر سازنده تلویزیون بزرگ امروز تلویزیون هوشمند را تولید می‌کند، مجموعه‌های ال جی اغلب کنترل‌های حرکتی را ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد تا کنترل کننده‌ی مکانی روی صفحه نمایش را کنترل کرده و موجب کنترل از راه دور شود و تعاملات صوتی از هر نام تجاری که از ال جی، سامسونگ، سونی گرفته شده است که استاندارد شده است.

تلویزیون های هوشمند چگونه به اینترنت متصل می‌شوند؟

تلویزیون هوشمند از شبکه خانگی برای ارائه‌ی ویدئو و خدمات جریان در تلویزیون استفاده می‌کند و تلویزیون‌های هوشمند از اتصال ایترنت سیمی و بی‌سیم داخلی برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند. اکثر تلویزیون‌های فعلی از Wi-Fi 802.11ac پشتیبانی می‌کنند، اما برای مدل‌های قدیمی‌تر، که هنوز هم می‌توانند از استاندارد ۸۰۲٫۱۱n استفاده می‌شود. ما یک راهنمای بهینه سازی اینترنت بی‌سیم را برای تنظیمات بهینه سازی و یا فقط انتخاب برای اتصال سیمی است.

اگر تلویزیون هوشمند شما یک سیگنال بی‌سیم قوی دریافت نکند، گزینه‌های متعددی برای برطرف کردن مشکل وجود دارد. اگر روترتان را بیش از سه سال است که دارید، یک روتر خوب وای فای که از ۸۰۲٫۱۱ac پشتیبانی می‌کند را تهیه کنید زیرا می‌تواند این ترفند را انجام دهد.

تلویزیون هوشمند

تلویزیون های هوشمند چه خدماتی ارائه می دهند و وجه تمایزشان از یکدیگر در چیست؟

هیچ سیستم عامل یا رابط کاربری استاندارد برای تلویزیون‌های هوشمند وجود ندارد. تقریبا هر سازنده تلویزیون هوشمند از نرم افزارهای مختلف و نمایش گرافیکی متفاوتی استفاده می‌کند. بعضی از شرکت‌ها از انواع سیستم عامل‌ها و رابط‌های مختلف بر اساس مدل استفاده می‌کنند.

اکثر تلویزیون‌های هوشمند از سرویس‌های محبوب مانند (Netflix، Hulu، Amazon Prime Video و Pandora) پشتیبانی می‌کنند. با این حال، برخی از مجموعه‌ها تنها تعداد کمی از برنامه‌هایی را که به ندرت تغییر می‌کنند، ارائه می‌دهند، در حالی که مدل‌های دیگر چندین نمایش از MLB به فیس بوک به Stitcher ارائه می‌دهند.

آیا تلویزیون هوشمند به طور خودکار برنامه‌ها را به روز رسانی می‌کند؟

اکثر تولید کنندگان تلویزیون، برنامه‌های خود را اضافه و سفارشی می‌کنند، برخی از شرکت‌های تلویزیونی سریع‌تر از دیگران در رفع اشکال گاه به گاه و یا با توسعه دهندگان برای بهبود برنامه‌ها کار کرده و تلاش می‌کنند. تلویزیون هایی که از طریق چنین سیستم عامل هایی نظیر Roku و تلویزیون های آندروید طراحی شده اند، دارای مزایای متفاوتی از دریافت به روز رسانی به طور منظم و کانال ها / برنامه های اضافی می باشند. با این وجود، اکثر تولید کنندگان اصلی نرم افزارها را به صورت خودکار به روز رسانی می‌کنند. برخی از این به روز رسانی‌ها ویژگی‌های کاملا جدیدی مانند پشتیبانی از فرمت‌های پویای بالا (HDR) مانند Dolby Vision را گسترش داده و یا صرفا پیکربندی سیستم عامل داخلی تلویزیون را پشتیبانی می‌کنند. اگر یک شرکت یک سرویس محبوب را اضافه کند، مانند Netflix، بقیه تولیدکنندگان به طور کلی به دنبال آن هستند.

برای خرید تلویزیون‌های هوشمند می‌توانید به سایت ال جی سرویس مراجعه کرده و از نمایندگی‌های ما تلویزیون مورد علاقه خود را خریداری نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل نیز ال جی سرویس می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های انتخابی برای تعمیر تلویزیون‌های ال جی و حتی تلویزیون‌های دیگر باشد. مشتریان عزیز قادر خواهند بود با فراغ خاطر تعمیر لوازم‌های برقی خود را به نمایندگی ال جی سرویس بسپارند تا در کم‌ترین زمان و صرف هزینه معقول دستگاه آسیب دیده مشتریان را از خطر سوختن و خراب شدن مصون نگه دارند. نمایندگی ال جی سرویس تمام وسیله‌های برقی را با اعزام بهترین کارشناسان خود وسیله آسیب دیده را مصون نگه می‌دارد تا مشتریان مجبور به خرید دستگاه جدید نباشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

89 + = 95