کم نور شدن صفحه ی تلویزیون

0 1,014

دلایل و تعمیر مشکل کم نور شدن صفحه ی تلویزیون

 

همه ی شما از مشکل کم نور شدن صفحه ی تلویزیون با خبر هستید، این مشکل برای ما می تواند مهم باشد زیرا تلویزیون دستگاه پر مصرف منزل هر خانواده ای می باشد ، شاید یکی از دلایل کم نور شدن تلویزیون همین مصرف زیاد آن باشد زیرا فسفر به کار رفته شده در تلویزیون های ال سی دی ال ای دی و پلاسما پس از مدتی که از آن ها به صورت مداوم استفاده می شود، کیفیت خود را از دست داده و کاربر را با مشکل کم نور شدن صفحه ی تلویزیون مواجه خواهد کرد، در ادامه ی مطلب دلایل دیگر و راهکار های تعمیر آن را برای شما توضیح خواهیم داد.

رفع مشکل کم نور شدن صفحه ی تلویزیون با تنظیمات روشنایی

مهم ترین کار برای رفع مشکل کم نور شدن صفحه ی تلویزیون بررسی مجدد تنظیمات روشنایی تلویزیون می باشد. در واقع با استفاده از تنظیمات مرتبط با روشنایی شدت سیاهی سطح مشکی رنگ تلویزیون را تنظیم می کنید. اگر برای تاریک کردن تلویزیون از شدت این عامل کم کنید، رنگ سیاه تلویزیون را افزایش داده و از وضوح و جزئیات تصویر می کاهید. زمانی میزان روشنایی را افزایش می دهید هم عمق رنگ سیاه را از بین برده و آن را به خاکستری تبدیل می نمایید. بنابراین باید دقت کنید تنظیمات روشنایی در حد نرمالی قرار بگیرند.

بررسی وضعیت تنظیمات بک لایت تلویزیون

شاید تلویزیون شما از تنظیمات جداگانه ای برای تنظیم کردن بک لایت برخوردار باشد ، عامل اصلی نمایش تصاویر تلویزیون شما همان بک لایت یا نور پس زمینه می باشد ، اگر با این مشکل برخورد کرده اید که تصاویر تلویزیون شما در حدی کم نور شده است که نمی توانید رنگ ها را تشخیص دهید، جهت رفع مشکل کم نور شدن تصویر تلویزیون به بررسی وضعیت بک لایت بپردازید. فراموش نکنید که مقدار بک لایت و روشنایی به محیطی که تلویزیون در آن قرار دارد نیز وابسته است. در محیط‌ های روشن، تلویزیون برای نمایش صحیح تصاویر مستلزم نور بیشتری خواهد بود. در حالی که در مکان‌ های تاریک نور کمتری جهت شکل گیری تصاویر با کیفیت احتیاج است. البته لازم به ذکر است که تعیین میزان نور تلویزیون می تواند سلیقه ای هم باشد.

بررسی کابل های تلویزیون

بعضی وقت ها شاید مشکل از خود دستگاه نباشد و تلویزیون شما از مشکل خاصی برخوردار نباشد ، تنها نیاز به یک بررسی مختصری دارد، این بررسی به سلامت کابل های تلویزیون شما مربوط می شود که اکثر کاربران آن را نادیده می گیرند اما سلامت آن برای تلویزیون شما بسیار مهم می باشد، اگر تلویزیون شما چند سالی می باشد که از یک کابل استفاده می کند، پیشنهاد می کنیم وضعیت ساختار کابل های اتصالی دستگاه را در راستای رفع مشکل کم نور شدن تصویر تلویزیون چک کنید.

در این صفحه بیشتر در مورد کابل ها اطلاعات کسب کنید.

تعمیر مشکل کم نور شدن تصویر تلویزیون

در این مقاله این موضوع را متوجه شده اید که مهم ترین دلیل و اصلی ترین دلیل کم نور شدن تلویزیون روشن ماندن طولانی دستگاه می باشد، هر تلویزیون دارای فسفری در درون خود می باشد که در اثر استفاده ی چندین ساله از دستگاه دچار افت کیفیت می شود، افت کیفیت فسفر درون تلویزیون امری طبیعی است که دیر یا زود برای هر تلویزیونی رخ می دهد، اما این مسئله را می توان با ایجاد فرصت هایی جهت استراحت ساختار سیستماتیک تلویزیون در برخی از ساعات شبانه روز به تعویق انداخت.

نتیجه گیری

تا اینجا از دلایل و تعمیر کم نور شدن صفحه نمایش تلویزیون متوجه شده اید، اما شاید این تعمیرات از عهده ی شما بر نمی آید، اگر با این مشکل مواجه شده اید و نتوانستید آن را تعمیر کنید می توانید با نمایندگی های مجاز تماس بگیرید و از آن ها درخواست کمک کنید.

اگر  تلویزیون شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

تلگرام و واتساپ : ۰۹۹۳۲۶۹۶۳۲۷

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

49 + = 50