چگونه صفحه آب خورده تلویزیون را تعمیر کنیم؟

چگونه صفحه آب خورده تلویزیون را تعمیر کنیم؟

برخورد آب با لوازم برقی یکی از بد‌ترین اتفاق‌هایی است که می‌تواند برای لوازم برقی مخصوصا تلویزیون صفحه تخت رخ دهد، آب باعث می‌شود مسیر فلزی در تلویزیون به پوسیده یا بسوزد. زمانی که تلویزیون شما آب خورده یا خیس شد باید فرآیند خشک کردن تلویزیون را در سریع‌ترین زمان انجام دهید. تخته مداری که در تلویزیون به کار رفته است پس از خیس شدن اگر به سرعت خشک شود و به تا قبل از خشک شدن به برق زده نشود دوباره کار کرده و درست شود.

تعمیر تلویزیون آب خورده

ابتدا سریعا تلویزیون آب خورده را خاموش کرده و آن را از برق بکشید،‌ آب برای آسیب قطعات الکتریکی نیاز به برق دارد بنابراین باید اولین کاری که انجام می‌دهید کشیدن تلویزیون آب خورده از برق باشد. اگر تلویزیون هنگام آب خوردگی به برق باشد و پریز آن را از برق نکشید در چند دقیقه تلویزیون خواهد سوخت. با قطع برق جریان برق در مدارهای داخلی تلویزیون قطع شده و احتمال اتصالی داخل مدارها و آسیب به بردهای تلویزیون را کاهش می‌دهد.

طریقه صحیح تمیز کردن تلویزیون

قاب تلویزیون ال سی دی خود را باز کنید پس از این کار تابلوهای مدار را مشاهده خواهید،‌ هر تلویزیون روش و ابزار‌های متفاوت برای باز کردن قاب و محفظه‌اش دارد.

مدارهای محفظه‌ها و تخته‌ها را از بقیه تلویزیون جدا کنید و آن‌ها را در کیسهٰ‌ای با بسته‌های ژل سیلیکا قرار دهید. تابلوها را در کیسه بگذارید. اگر تخته مدار شما قطع نشود، بسته‌های ژل سیلیکا را به عنوان نزدیک به تخته‌ها قرار دهید و اجازه دهید حداقل دو روز یا بیشتر در این حالت باقی بماند، اگر منطقه شما دارای رطوبت بالا باشد.

هر آب باقی مانده را از پوشش تلویزیون پاک کنید. از هوای فشرده، واگن‌ها استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که تمام آن را دریافت کنید.

پس از مدتی محقظه را از کیسه بیرون آورید.

تلویزیون آب خورده

بعد از اتمام تمامی کارها :

قلم مو خود را با ایزوپروپیل الکل مرطوب کنید و شروع به پاک کردن مدار چاپی کنید. محفظه سخت را به اندازه کافی برای برداشتن هر گونه خوردگی یا زنگ را بررسی کنید، اما به اندازه کافی برای آسیب رساندن به قطعات. پس از پایان دادن به هر گونه خوردگی، بازرسی بصری از محفظه انجام دهید و در صورت لزوم آن را تمیز کنید.

محفظه را با هوای فشرده خود خشک کنید، سپس آن را دوباره در تلویزیون نصب کنید. تلویزیون را روشن کنید تا ببینید آیا قدرت آن بالا است و همه چیز در حال کار است.

اگر آب خوردگی حین پاک کردن با آب ایجاد شده است با سر و ته و برعکس کردن تلویزیون قطرات آب از اتصالات فلت پنل دور می‌شود و خسارت  را به حداقل می‌رساند.

با قرار دادن تلویزیون در محل گرم یا در مقابل باد یا در هر شرایطی که بخار شدن آب به سرعت انجام شود می‌توانید خسارت وارده را به حداقل برسانید.

توجه کنید:

هرگز با باز کردن تلویزیون سعی نکنید آب را از داخل تلویزیون بیرون برده و پاک کنید چون پاور (دکمه خاموش و روشن تلویزیون) حتی در زمانی که به برق وصل نیست برق کافی برای صدمه زدن به انسان را دارد.

اگر با همچین مشکلاتی در تلویزیون خود مواجه شدید توصیه ما به شما این است که با تعمیرکاران و متخصصان حرفه‌ای تماس بگیرید. زیرا متخصصان و تعمیرکاران با تجربه و دانشی که دارند می‌توانند این قبیل مشکلات در تلویزیون را در کم‌ترین زمان و حداقل هزینه ممکن مشکل را حل نمایند. همکاران ما در ال جی سرویس به صورت به ۲۴ ساعته و حتی در روزهای تعطیل در حال خدمت به مشتریان عزیز هستند. برای حل مشکلات این چنینی خود می‌توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

اگر  تلویزیون شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۶۸۲۶۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 3 = 6