تفاوت تلویزیون اصل از تقلبی

تفاوت تلویزیون های اصل از تقلبی

برای خرید تلویزیون یکی از نکات مهم اصل بودن آن می باشد ، تفاوت تلویزیون اصل از تقلبی چند نکته مهم دارد . شاید فکر کنید تشخیص آن سخت و کار هر کسی نباشد . اما با خواندن این مطلب به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

۱ – بسته بندی :

یکی از راه های اولیه برای تشخیص شکل ظاهری بسته بندی تلویزیون می باشد . این یعنی کالاهای اورجینال به صورت بدون نقص و با کیفیت بسته‌ بندی می‌شوند. اما محصولات تقلبی نقص‌ های فراوانی در ظاهر و نحوه بسته‌ بندی دارند و فاقد لوگوی برند مورد نظر روی کارتن هستند.

این نکته یعنی وجود ناهموار روی تلویزیون که دارای زدگی می باشد ، به عنوان مثال لبه ‌های تیز و بی‌ کیفیت، سطح پوسته پوسته‌ شده و وجود اختلاف در ضخامت قاب تلویزیون که اولین قدم تشخیص تلویزیون اصل از تقلبی می تواند باشد .

۲ – گارانتی :

می توان گفت نداشتن گارانتی محصولات برای اکثر شما نشانه تقلبی بودن آن می باشد . گارانتی می تواند یک نکته مهم برای خریدار باشد در صورتی که کالایی از گارانتی معتبر و قانونی برخوردار باشد، تعمیر قطعات و تعویض آن به شکل استاندارد و اصولی توسط نمایندگی‌ های مجاز انجام می‌شود.

اما اگر تلویزیون تقلبی باشد، باید از تعمیرکاران متفرقه کمک گرفت. چرا که نمایندگی‌ های معتبر تعمیر این دسته از کالاها را به هیچ عنوان نمی‌پذیرند.

آشنایی بیشتر با بیمه لوارم خانگی

۳ – شماره سریال :

باید گفت شماره سریال تلویزیون یکی از نکات مهم برای تشخیص تلویزیون اصل می باشد . این شماره در قسمت پشتی تلویزیون، روی کارتن آن و روی برگه‌ های گارانتی درج شده است، که باید همه آن‌ ها با یکدیگر یکسان باشند.

 

تلویزیون ساخت کره

بعضی از تلویزیون ها این شماره را در تنظیمات خود نمایش می دهند تا خریداران این شماره را با قسمت پشت تلویزیون، کارتن دستگاه و برگه گارانتی مطابقت دهند و از اصل بودن دستگاه خود اطمینان حاصل کنند.

۴ – سیستم عامل :

تلویزیون های امروزی از سیستم عامل برخوردار می باشند . پس می توان گفت ممکن است در تلویزیون‌ اصل یک سیستم عامل مشخص استفاده شود که با سیستم عامل تلویزیون تقلبی متفاوت باشد. پس قبل از خرید از سیستم عامل تلویزیون مورد نظر خود اطلاع داشته باشید .

آشنایی با سیستم عامل webOS

۵ – کنترل تلویزیون :

توجه به کنترل هنگام خرید تلویزیون کار مهمی است . کنترل تلویزیون‌ ها دارای ویژگی‌ های منحصر به‌ فردی هستند. همچنین با توجه به درج لوگوی برند مورد نظر روی کنترل، می‌توان به راحتی تلویزیون اصل را از تقلبی تشخیص داد.

۶ – امکانات تلویزیون :

نکته دیگر برای تشخیص امکانات تلویزیون می باشد . به عنوان مثال در سایت یک برند از تلویزیون ، امکاناتی از قبیل وای‌ فای، بلوتوث و امکان وب‌ گردی معرفی شده است. در حالی‌ که محصول خریداری‌ شده از این امکانات بی‌ بهره است. بنابراین کالای خریداری‌شده بدون‌ شک تقلبی است.

کلام آخر

با چندین نکته ای که برای شما مطرح کردیم تا مقدار بسیاری می توان تلویزیون اصل از تقلبی را تشخیص داد . اما به هر حال چیزی که می تواند تضمین کننده خرید یک تلویزیون اصلی باشد، خرید از یک فروشگاه معتبر است. برای تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی باید حتما محصولی که خریداری می کنید دارای گارانتی شرکتی معتبر باشد.

اگر  تلویزیون شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۸۴۷۳۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 2 =