تعمیر تلویزیون ال ای دی دستگاه ال جی

تعمیر تلویزیون ال ای دی دستگاه ال جی

تلویزیون ال ای دی  در واقع همان تلویزیون‌های ال سی دی هستند که نواقص آن‌ها برطرف شده‌اند. اگرچه بیشتر نواقص تلویزیون‌های ال ای دی بنا به تجربه‌ای که در نسل قبل تلویریون‌ها بوده‌ است بر طرف شده اما همچنان اختلالاتی در تلویزیون‌های ال ای دی به وجود می‌آید. اگر بنا به هر دلیلی خرابی در تلویزیون‌های ال ای دی به جود آمد بهترین گزینه انتخاب نمایندگی‌ ال جی سرویس است.

چه خرابی در تلویزیون‌های ال ای دی شایع است؟

یکی از خرابی‌های شایع در تلویزیون‌های ال ای دی خرابی در قسمت بک لایت یا همان لامپ‌های آن است،‌ که تعمیر آن نیازمند انجام مراحلی است که توسط کارشناسان و مهندسان ال جی سرویس انجام می‌شود.

شکستگی صفحه تلویزیون

شکستگی صفحه تلویزیون در تمام برندها اتفاق می‌افتد. اما یکی از شایع‌ترین آسیب‌هایی است که به تلویزیون می‌رسد. می‌توانید برای جلوگیری از شکستن و خراشیدگی صفحه تلویزیون از ضد خش مخصوص صفحه تلویزیون استفاده نمایید. برای خرید ضد خش‌های مخصوص می‌توانید از طریق سایت ال جی سرویس اقدام نمایید تا یکی از بهترین ضد خش‌ها را با قیمتی معقول و مقرون به صرفه خریداری نمایید.

آشنایی با تعمیر شکستگی تلویزیون

پاک شدن حافظه تلویزیون

یکی دیگر از مشکلات شایع تلویزیون‌های ال ای دی پاک شدن حافظه تلویزیون است . این آسیب به دلیل خرابی آی سی تلویزیون بوده و بعد از هر بار خاموش روشن شدن باید از دوباره کانال‌یابی شود.

هنگ تلویزیون و روشن و خاموش شدن پشت هم

در این حالت تلویزیون روشن شده و پس از نمایش لوگوی ال جی دوباره خاموش می‌شود که در اصطلاح تعمیر تلویزیون به این حالت از آسیب دیدگی «ربوت» ( reboot ) شدن گفته می‌شود . در این حالت معمولا مین برد دستگاه دچار نقص می‌شود. این ایراد در بسیاری از مدل‌های تلویزیون ال ای دی ال جی مثل سری LB و LED و LED دیده می‌شود.

قطع و وصل لحظه ای تلویزیون

هنگ کردن تلویزیون بیشتر مربوط به برد مین آن است. خرابی برد مین ال ای دی قابل تعمیر است.

تلویزیون ال ای دی

تلویزیون در حالت HDMI تصویری را نشان نمی‌ دهد

در این ایراد ابتدا توصیه می‌کنیم دستگاه را ریست نرم افزاری کرده و از اتصالات دستگاه اطمینان حاصل کنید، در صورت برطرف نشدن ایراد از بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون ال جی سرویس استفاده نمایید.

قطع شدن صدای تلویزیون ال ای دی

در این ایراد دستگاه به صورت نرمال روشن شده ولی صدای دستگاه با تاخیر وصل می‌شود که مدت زمان این تاخیر به مرور بیشتر و بیشتر می‌شود. در مراحل اولیه قسمت پاور دستگاه مشکل پیدا کرده که به مرور خرابی دستگاه به بخش سیستم کنترل هم سرایت خواهد کرد.

اگر  تلویزیون شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۵۳۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۶۸۲۶۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۸۹۷

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 6 =