چگونه کیفیت صفحه تصویر تلویزیون را تغییر دهیم؟

چگونه کیفیت صفحه تصویر تلویزیون را تغییر دهیم؟

حتما شما هم تجربه‌ی به هم خوردن کیفیت صفحه تلویزیون را داشته‌ اید،‌ برای درست کردن کیفیت تلویزیون کافی است تا مراحل ذکر شده در این مقاله را به دقت بخوانید. پس از مطالعه این مطلب در صورت بروز هر مشکلی که کیفیت صفحه تصویر شما را مختل کند را می‌توانید درست کنید.

طبق مراحل زیر عمل کنید

۱. دکمه منو را بر روی تلویزیون را انتخاب کرده و فشار دهید.

۲. دکمه (ARROW) که در سمت راست کنترل واقع شده است را فشار داده،‌ سپس دکمه تنظیمات را در نوار منوی افقی انتخاب کنید.

۳. (SYSTEM OPTIONS ) را انتخاب کنید، سپس به گزینه ( SCREEN ASPECT RIGHT)  رفته و تعریف بالا ( HIGH DEFINITION ) را انتخاب کرده در نهایت دکمه OK را فشار دهید.

۴٫ بعد از انجام ۳ مرحله بالا زمان انتخاب نسبت صفحه نمایش و کیفیت بالا است،‌ پس از انتخاب این دو گزینه دکمه OK را فشار دهید. نسبت صفحه نمایش و صفحه تنظیمات در تعریف بالا ظاهر می‌شود.

۵. نسبت اندازه و رزولوشن مورد نظر را انتخاب کنید و سپس OK را فشار دهید. تعریف استاندارد ۴: ۳٫ برای تلویزیون‌های معمولی استفاده می‌شود.

کیفیت صفحه تصویر

تعریف استاندارد پهنای باند در تلویزیون‌های مختلف متفاوت است اگر شما یک تلویزیون صفحه گسترده (نسبت ابعاد ۱۶: ۹) دارید  کیفیت بالا در آن نمایش داده نخواهد شد.

۷۲۰ پیکسل در صفحه نمایش با وضوح بالا. مورد استفاده قرار می‌گیرد اگر شما یک تلویزیون صفحه نمایش با وضوح تصویر ۷۲۰ پیکسل داشته باشید (این گاهی اوقات تعریف پیشرفته نامیده می‌شود).

کیفیت صفحه تصویر

۱۰۸۰i در صفحه نمایش با وضوح بالا. مورد استفاده قرار می‌گیرد اگر شما یک تلویزیون صفحه‌ای با صفحه نمایش با وضوح بالا دارید (۱۰۸۰ پیکسل عرض). نکته بسته به مدل مدل جعبه تنظیم، ممکن است موارد زیر در لیست ظاهر شود، که شما را قادر به تنظیم صفحه نمایش برای فرمت ۱۰۸۰p می‌کند.

۱۰۸۰ پیکسل در صفحه نمایش با وضوح بالا. مورد استفاده قرار می‌گیرد اگر شما یک تلویزیون صفحه نمایش با کیفیت بالا تصاویر (۱۰۸۰پیکسل عرض) در فرمت ۱۰۸۰p داشته باشید.

تنظیم کیفیت صفحه تصویر

۶. اگر تنظیم حالت SD را انتخاب کنید (یا ۴: ۳ SD یا Widescreen SD)، و سپس روی (CONTINUE) کلیک کنید، تغییر ایجاد شده است، و شما به منوی SETTINGS خواهید رفت اگر روی لغو تغییرات کلیک کنید، تغییر ایجاد نمی‌شود و شما به منوی تنظیمات باز خواهید گشت.

۷. اگر تنظیم HD ۷۲۰p)، ۱۰۸۰i یا ۱۰۸۰p) را انتخاب کرده و سپس بر روی CCONTINUE کلیک کنید، جادوگر حالت HD ظاهر می‌شود. جادوگر حالت HD شما را قادر می سازد تا بررسی کنید که تلویزیون می‌تواند محتوای HD را به درستی نمایش دهد.

۸. از شما خواسته می‌شود تا KEEP SETTING (یا می توانید تغییرات را لغو کنید). دکمه تایید را فشار دهید.

کلام آخر

با انجام مراحله بالا شما می توانید مشکل وضوح و کیفیت تصویر تلویزیون خود را حل کرده و ذیگر نیازی به گشتن دفترچه های راهنما و تماس با تعمیرکاران نخواهید داشت. اگر بنا به هر دلیلی نتوانستید با انجام مراحل بالا کیفیت تصویر تلویزیون خود را درست کنید می‌توانید با همکاران ما در ال جی سرویس که به صورت ۲۴ ساعته حتی در روزهای تعطیل در حال ارئه خدمات به مشتریان عزیز هستند تماس بگیرید تا در کم‌ترین زمان ممکن کارشناس یا تعمیرکار مربوطه به مقصد مورد نظر شما ارسال شود.

برای آشنایی با محافظ صفحه نمایش به این صفحه مراجعه کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 6 =