۶ نکته قبل از خرید یخچال

۶ نکته قبل از خرید یخچال مناسب

اگر در حال جستجو برای خرید یخچال‌ و‌ فریزر جدید هستید، ۶ نکته قبل از خرید یخچال را باید رعایت کنید ، به ویژه اگر تا کنون هیچ‌ تجربه‌ ای از خرید یخچال‌ و‌ فریزر ندارید. در این مقاله ما قصد داریم شما را با مهمترین موارد ضروری در هنگام خرید یک یخچال‌ و‌ فریزر آشنا کنیم، به خواندن این متن ادامه دهید و مطمئن باشید که هنگام قدم زدن در بازار یخچال‌ و‌ فریزر، بسیار آگاه عمل خواهید کرد.

6 نکته قبل از خرید یخچال

۱- تفاوت بین یخچال‌ و فریزرهای freestanding و built-in

یخچال‌و‌فریزرهای freestanding بسیار متداول‌تر از یخچال‌و‌فریزرهای built-in هستند . اما مهم است که قبل از شروع خرید تفاوت بین این دو را بدانید، به ویژه اگر به دنبال آپشن‌ها و ویژگی‌های خاصی هستید.

یخچال‌ و‌ فریزرهای freestanding به ساده‌ترین روش نصب می‌شوند . چرا که آنها به سادگی به یک پریز برق وصل شده و به روش لغزش در جای مناسب قرار می‌گیرند، این در حالی است که یخچال‌ و‌ فریزرهای built-in به خوبی در داخل کابینت‌های شما تعبیه شده‌اند آنها به صورت یکپارچه در فضا مناسب قرار می‌گیرند و حتی می‌توانند با تخته‌هایی همنوع کابینت‌های شما پوشانده شوند تا یکپارچگی به طور کامل ایجاد شود. همچنین یخچالهای built-in جلوه بیشتری از آنچه یخچال‌ها freestanding نشان می‌دهند. این یخچال‌ها کم‌عمق هستند و نمی‌توانند از میز کناری یخچال پیش‌تر ‌روند و ظاهری دلچسب‌تر به مشتریان ارائه می‌دهند.

۲- توازن با محیط

آیا شما به‌دنبال یک ساید‌بای‌ساید فریزر‌ و‌ یخچال کنار‌هم هستید و یا فریزری که در پایین یخچال شما قرار گرفته باشد را ترجیح می‌دهید و شاید هم شما یک مدل کلاسیکی فریزر که در بالا یخچال قرار گرفته‌شده را مناسب می‌دانید، در هر صورت توجه داشته باشید که چه نوع یخچالی برای شما و فضای شما مناسب است. در نظر داشته باشید که مقدار فضای ذخیره سازی موجود یخچال می‌تواند میان مدل‌های مختلف متفاوت باشد.

۳- چه ویژگی‌هایی برای شما اهمیت دارد.

نگاهی به یخچال کنونی خود بیاندازید و توجه کنید که چه ویژگی‌هایی از آن را دوست دارید و یا اینکه دوست داشتید چه ویژگی‌های دیگری نیز داشت . شاید شما حتی نتوانید تصور کنید که بدون یخ‌ساز زندگی کنید ولی بیشتر مدل‌های اروپایی(که بسیاری از آن‌ها در ایالات متحده موجود هستند) یخ‌ساز ندارند. یا شاید شما خواستار دستگاه آب‌سرد‌کن بر روی در یخچال هستید و یا اینکه خواهان آن آلارم‌های بامزه و سرگرم‌کننده که به هنگام باز گذاشتن در یخچال به مدت طولانی به صدا در می‌آیند هستید؛ اطمینان حاصل کنید که مدل مورد علاقه شما، تمام مواردی که خواهان آن هستید را دارا می‌باشد . البته هر چه آیتم‌ها و موارد درخواستی شما بیشتر باشد، بیشتر باید هزینه پرداخت کنید.

۴- همه ابعاد یخچال‌ و‌ فریزر

یخچال‌های فضای بیشتری از آنچه شما تصور می‌کنید، را اشغال می‌کنند: فضایی برای خود یخچال و البته فضایی در کنار یخچال تا گرما تولید شده از آن خارج شود. این مقررات باید با تمام اطلاعات یخچال‌و‌فریزر ذکر شده باشند، بنابراین حتما آن را بررسی کنید. شما همچنین باید درهای ورودی خانه و یا هر نوع مانعی که یخچال باید از آن عبور کند تا در آشپزخانه شما قرار بگیرد، را اندازه‌گیری کنید. همیشه احتیاط کنید و اجازه دهید برای تکان خوردن فضای اضافی باقی بماند.

۵- چگونگی باز شدن درهای یخچال

اگر شما همه انواع درها یخچال را به غیر از موارد فرانسوی ترجیح می‌دهید، می‌توانید مطمئن شوید که درها به گونه باز می‌شوند که به شما فضای کافی برای دسترسی به همه موارد داخل یخچال را می‌دهند. گاهی در یخچال فقط به یک روش باز می شود و شما برای دسترسی به اقلام داخل یخچال نیاز دارید تا مانند یک جرثقیل عمل کنید، بدون تردید آن یخچال مناسب شما نخواهد بود. اگر درها و روش باز شدن آنها قابل سفارش هستند؛ قبل از تحویل مشخص کنید که با چه روشی می‌خواهید آن‌ها را باز کنید.

۶- راندمان انرژی یخچال

امروزه، بیشتر یخچال‌های جدید بسیار کارآمد‌تر از مدل‌های یک دهه پیش بازار هستند . به این ترتیب شما باید به دنبال رتبه بندی EPA Energy Star باشید تا اطمینان حاصل کنید که گزینه‌ای انتخاب‌شده می‌تواند به شما در حفظ سرمایه روی قبض برق خانه کمک کند.

برای آشنایی با خرید درست تلویزیون به این صفحه مراجعه کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

39 − 38 =