سینما خانگی و اسپیکر های ال جی

0 1,094

اسپیکرها و سینمای خانگی ال جی یکی از وسایلی هستند که لذت تماشای فیلم و گوشی دادن به موسیقی را برای مشتریان دوبرابر می‌کنند. سینما خانگی به دلیل بهره مندی از سیستم‌های صوتی قدرتمند صدا را در تمامی محیط به صورت یکسان پخش می‌کنند. سینماهای خانگی تجربه تماشای فیلم در سینما را به خانه‌های مشتریان به ارمغان می‌آورند. در نسل اول تلویزیون‌هایی که تولید شد مسئله اندازه‌ی تصویر بود. با ورود نسل تلویزیون‌های پلاسما نمایشگرهای بزرگ‌تر فراگیر شدند. نمایشگر اکثر سینماهای خانگی بین ۶۵ تا ۸۵ است. وجود این تلویزیون‌ها و نسل جدید تلویزیون‌های ال ای دی،‌ ا ال ای دی و … باعث شده که دیگر تلویزیون با کیفیت پایین وجود نداشته باشد، بعد از کیفیت تصویر نوبیت به کیفیت صدا می‌رسد که سینما‌ خانگی و اسپیکرهای ال جی این معضل را نیز برای مشتریان حل کرده‌اند. افزایش کیفیت صدا و تبدیل آن به کیفیت صدای موجود در سینما یکی از چالش‌هایی بود که به دلیل آن کمپانی‌های تولید کننده‌ی تلویزیون با یکدیگر به رقابت پرداختند.

اسپیکر و سینما خانگی چیست؟

«اسپیکر» (Speaker) ابزاری است، برای شنیدن موسیقی و صوت‌هایی که به‌صورت دیجیتالی تبدیل‌ شده‌اند. اسپیکرها، ترکیبی از قطعات الکترونیک و مکانیکی هستند.

سینما خانگی

چند نوع اسپیکر وجود دارد؟

در کل سه نوع اسپیکر تلویزیونی وجود دارد که ما در ادامه آن‌ها را برای شما شرح می‌دهیم.

اسپیکرهای کوچک (Tweeter) که وظیفه پخش صدای زیر یا با فرکانس بالا را دارند (آواز پرندگان یا جیغ ‌زنان متعلق به این فرکانس است).

اسپیکرهای متوسط (Mid-range speaker) وظیفه پخش پخش صدای انسان‌ها و صداهایی با فرکانس متوسط از اسپیکرهای رده میانی به نام (Mid-range speaker) را دارد.

اسپیکرهای بزرگ (Woofer) برای پخش صدای بم یا فرکانس پایین استفاده می‌شوند. ووفر در زبان انگلیسی به معنی پارس سگ است. اصولا،‌ یک ووفر برای پخش رنج فرکانس صوتی از ۴۰ تا ۵۰۰ هرتز ساخته می‌شود.

سینما‌های خانگی چه قابلیت ‌هایی دارند؟

انتقال صوت، سینما خانگی جدید ال جی LHD657 این قابلیت اشتراک گذاری همزمان صدا را بین چندین منبع صوتی دارد. امکان استفاده از بلوتوث،‌ بدون نیاز به سیم و کابل و تنها با استفاده از یک به اشتراک گذارنده بلوتوث، می‌توانید محتوا مورد نظر خود را بر روی سینما خانگی LHD657 ال جی به اشتراک بگذارید.

ال جی سرویس می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های انتخابی برای تعمیر تلویزیون‌های ال جی و حتی تلویزیون‌های دیگر باشد. مشتریان عزیز قادر خواهند بود با فراغ خاطر تعمیر لوازم‌های برقی خود را به نمایندگی ال جی سرویس بسپارند تا در کم‌ترین زمان و صرف هزینه معقول دستگاه آسیب دیده مشتریان را از خطر سوختن و خراب شدن مصون نگه دارند. نمایندگی ال جی سرویس تمام وسیله‌های برقی را با اعزام بهترین کارشناسان خود وسیله آسیب دیده را مصون نگه می‌دارد تا مشتریان مجبور به خرید دستگاه جدید نباشند. تعمیرکاران و کارشناسان ما به صورت ۲۴ ساعته حتی در روزهای تعطیل در حال ارائه خدمت به مشتریان عزیز هستند. تمامی اقدامات تعمیر در مرکز ال جی سرویس، بر اساس استانداردهای جهانی و اصول علمی مطرح شده از سوی شرکت  ال جی انجام می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 5 = 5