پرش تصویر تلویزیون ال جی

LG TV image jump

0 1,113

علت پرش تصویر تلویزیون های ال جی و نحوه تعمیر آن

پرش تصویر یکی از اشکالات نه چندان شایع پیش آمده در تلویزیون های ال جی و البته سایر برندهای تلویزیون موجود در بازار می باشد . با بروز این مشکل ، تصویر به نمایش در آمده توسط تلویزیون، یکنواختی و شفافیت خود را از دست داده و به نوعی آزار دهنده می‌گردد. اگر چه بروز این مشکل دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد، اما عمدتاً، پرش تصویر تلویزیون ال جی و جابجایی‌های ناگهانی تصویر بر روی مانیتور، به دلیل بروز اختلالاتی است که در پنل و ساختار آن صورت گرفته‌اند.

از همین رو تشخیص دقیق علت پرش تصویر تلویزیون ال جی نیاز به بررسی دقیق پنل دستگاه و تست عملکرد سایر قطعات آن دارد. در هر حال اگر شما نیز در طول روزهای اخیر متوجه وجود چنین اشکالی در تلویزیون ال جی مورد استفاده خود شده‌اید، می‌توانید به نمایندگی های مجاز تعمیرات تلویزیون ال جی مراجعه کرده و اشکال پیش آمده را مرتفع سازید.

عوامل مؤثر بر پرش تصویر تلویزیون

سوسو زدن یا پرش و لرزش تصویر با معیاری به نام Image Flicker سنجیده می شود. در IF یا همان Image Flicker الگوهای روشنایی نمایشگر برای نمایش یک تصویر حرکتی شروع به انجام محاسبات و کم و زیاد کردن نور می‌کنند که به صورت نوارهایی عمودی در تست قابل روئیت هستند.

در صورتی که این نوارها مطابق استاندارد پیش نروند، سبب پرش تصویر در دستگاه می‌گردند. در هر حال پرش تصویر تلویزیون ال جی یکی از اشکالات نه چندان شایعی است که گاه کاربران را به حضور در تعمیرگاه مرکزی ال جی و تحویل دستگاه خویش به این مرکز ناچار می سازد. پرش تصویر تلویزیون ال جی ممکن است به سمت بالا یا پایین اتفاق بیفتد که هر یک از اینها، دال بر وجود اشکالی خاص در تلویزیون است. برای مثال در صورتی که پرش تصویر به سمت بالا باشد اشکال پیش آمده احتمالا ناشی از کم شدن فرکانس عمودی دستگاه است. بالعکس، در صورتی که پرش تصویر به سمت پایین باشد این امر حاکی از افزایش فرکانس عمودی دستگاه است.

البته در تلویزیونهای نوین، به دلیل آنکه پالس عمودی و افقی از پالس کلاک پردازشگر تصویر تهیه می شود این اشکالات کمتر دیده می شود. در هر حال در صورتی که شما نیز با بروز چنین اشکالی در دستگاه مواجه شدید، می توانید به مرکز تعمیرات تلویزیون ال جی مراجعه نمایید و اشکال پیش آمده را مرتفع سازید.

ضعیف شدن پنل تلویزیون

ضعیف شدن پنل و یا ایجاد اختلال در عملکرد آن، از مهمترین دلایل پرش یا لرزش تصویر تلویزیون می باشد. پنل، اصلی ترین قطعه تلویزیون است و بیش از نیمی از ارزش تلویزیون مربوط به پنل یا صفحه نمایش می شود. اگر این قسمت دچار مشکل شود، تلویزیون یا تصویر نداشته و یا با قطع و وصل شدن تصویر مواجه خواهد شد. تعویض پنل برای رفع مشکل پرش تصویر تلویزیون می تواند هزینه زیادی در بر داشته باشد.

در مرکز تعمیرات تلویزیون به دلیل بهره‌مندی از تجهیزات پیشرفته تلاش می شود تا حد امکان با مناسب ترین هزینه پنل تلویزیون تعمیر شود. در صورتی که امکان تعمیر وجود نداشته باشد باید برای رفع مشکل پرش تصویر، آن را تعویض کرد.

آیا دلایل کم نور شدن صفحه نمایش تلویزیون خود را می دانید ؟

خرابی لامپ های تصویر تلویزیون

لامپ تلویزیون با ایجاد روشنایی مورد نیاز در نمایش تصویر نقش بسزایی دارد. اگر لامپ تصویر تلویزیون دچار مشکل شود، تصویر محو شده و یا قطع و وصل می شود. یکی از مهمترین دلایلی که باعث خرابی لامپ ها می شود، کار کردن بیش از حد تلویزیون است. اگر تلویزیون مرتباً روشن باشد، گرمای زیادی در قطعات آن ایجاد می شود. افزایش تدریجی حرارت تلویزیون به قطعات آن آسیب جدی وارد می کند که معمولاً لامپ تصویر تأثیر بیشتری از این موضوع می پذیرد.

مشکل در پاور و منبع تغذیه

ایراد در پاور و منبع تغذیه تلویزیون نیز می تواند در پرش تصویر تلویزیون نقش داشته باشد. پاور وظیفه تأمین انرژی الکتریکی دستگاه را برعهده دارد و در صورت خرابی می تواند اجزای مختلف آن را با مشکل مواجه کند. البته توجه داشته باشید خرابی پاور می تواند علائم دیگری نیز داشته باشد. برای مثال تلویزیون روشن نشده و یا خاموش و روشن می شود. در صورت خرابی منبع تغذیه، تعمیر و یا تعویض آن در دستور کار متخصصان فنی قرار می گیرد.

در این مطلب هم با تلویزیون های نسل جدید ال جی آشنا شوید.

خرابی مین برد تلویزیون

مین برد از قطعات مهم در تلویزیون می باشد و ارتباط تمامی اجزا با یکدیگر را میسر می کند. مین برد از قطعات مختلفی تشکیل شده که هر کدام وظیفه خاصی برعهده دارند. صفحه نمایش در ارتباط مستقیم با مین برد قرار دارد و در صورت خرابی یکی از قطعات مین برد، ممکن است تصویر تلویزیون با اختلال مواجه شود. برای رفع این مشکل قطعات معیوب مین برد تعویض شده و در صورت سوختن یا نیم سوز شدن آن، مین برد به کلی عوض می شود.

تعمیرات تلویزیون ال جی

تعمیرات تلویزیون LG در این مرکز با تکیه بر دانش و تعهد کارشناسان در بالاترین سطح کیفی انجام می پذیرد. کارشناسان این مرکز با معرفی هر مدل جدید از سوی شرکت سازنده، به آنالیز تکنولوژی ها و فناوری های نوین بکار رفته در هر مدل جدید می پردازند و مؤثرترین ترفندهای تعمیر را مطابق با استانداردهای روز جهان برای آن شناسایی می کنند؛ از همین روست که خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات تلویزیون ال جی انتخاب نخست بسیاری از کاربران این دستگاه است و دارندگان تلویزیون های ال جی بی هیچ دغدغه و پراکندگی خاطری با بروز هر گونه اختلال در دستگاه هایشان به مرکز تعمیرات تلویزیون ال جی مراجعه می کنند.

اگر صفحه نمایش تلویزیون شما به هر دلیلی خراب شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

تلگرام و واتساپ : ۰۹۹۳۲۶۹۶۳۲۷

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

23 − 18 =