قطع و وصل لحظه ای صفحه تلویزیون

Instantly disconnect and reconnect the TV screen

0 7,529

یکی از دلایل قطع و وصل لحظه ای صفحه نمایش تلویزیون چیست ؟

قطع و وصل لحظه ای صفحه تلویزیون را می توان یکی از مشکلاتی دانست که به راحتی می توانید آن را خود شما حل کنید ، اما اکثر شما آن را پیچیده می دانید و به ما مراجعه می کنید ، در این مقاله سعی داریم شما را بیشتر با این مشکل آشنا کنیم .

پرش لحظه ای صفحه تلویزیون

علت قطع و وصل صفحه تلویزیون

این اتفاق در بیشتر موارد زمانی رخ می‌دهد که تلویزیون به دستگاه گیرنده دیجیتال و یا دستگاه‌های مشابه دیگری از طریق پورت HDMI متصل باشد.

وقتی شما از یک وسیله برقی با توان بالا مانند: لباسشویی، آبمیوه‌گیری و یا لوازم مشابه ای که دارای موتور هستند در منزل استفاده می‌کنید به دلیل تولید نواسانات مغناطیسی، باعث ایجاد نویز در وسایل دیجیتال می‌شود.

همین نویز در لوازم دیجیتال، مانند تلویزیون، باعث بروز ایراداتی می‌شود که نمونه بارز آن قطع شدن لحظه‌ای تلویزیون است.

این اتفاق بیشتر به دلیل استفاده از کابل‌های HDMI با کیفیت پایین می باشد. زیرا کیفیت کابلی که مورد استفاده قرار گرفته پایین است و قابلیت نویز گیری ندارد. به همین دلیل نمی‌تواند در برابر نواسانات مغناطیسی به درستی کار کند و باعث ایجاد نویز در تصویر (قطع وصل شدن تصویر تلویزیون) می‌شود.

به عنوان مثال اگر کابل برق را از کنار سیم تلفن عبور دهید باعث ایجاد نویز در هنگام مکالمه می‌شود و یا اگر سیم برق از کنار سیم‌ های آیفون تصویری عبور کرده باشد، تصویری بی کیفیت همراه با نویز مشاهده خواهید کرد. جریان برق می‌تواند در لوازم دیجیتال مشکل ایجاد کند.

 

نویز صفحه تلویزیون

راه حل قطع و وصل صفحه تلویزیون

خب تا اینجا دریافتیم تداخلات الکترومغناطیسی حاصل از لحظه استارت وسائل موتوری باعث قطع موقت سیگنال تصویر دیجیتال میگردد، اما راهکار چیست؟

آیا باید قید دیدن تصویر با کیفیت بالا و دیجیتال را فراموش کرده و به همان سبک آنالوگ با کابل‌های AV برگردیم؟

جواب این که خیر سازندگان وسائل الکترونیکی راهکاری دارند برای کاهش و به حداقل رساندن تداخلات الکترو مغناطیسی و آن دو راهکار عمده میباشد که عبارتند از: قرار دادن شیلد بدور سیم انتقال تصویر و استفاده از نویزگیر‌های فریت در ابتدا و انتهای کابل.

فریت ترکیبی شیمیایی از اکسید آهن با مواد سرامیکی است که به خاطر نفوذ پذیری بالا و هدایت الکتریکی بسیار پایین در ترانسفورماتور‌ها و هسته سلف‌ها استفاده میشود و از همین خاصیت آن در کابل‌ها بعنوان نویز گیر و سد کننده امواج الکترومغناطیسی فرکانس بالا استفاده میشود.

پس راه حل این هست از کابل‌های HDMI شیلد دار و مجهز به نویز گیر استفاده کنید . تصویر کابل HDMI پایین همان کابل نویزگیر یا شیلد دار می باشد .

نکته

یکی از کارهای مهم برای جلوگیری از نویز در تصویر تلویزیون این است که از کابل hdmi کوتاه استفاده کنید و آن را از کنار کابل برق عبور ندهید و دیگر اینکه کابل hdmi در بازار تنوع زیادی دارند حتما از نوع شیلد دار استفاده کنید .

برای آشنایی با کابل های HDMI می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

نتیجه گیری

در این پست متوجه شدید یکی از دلایل قطع و وصل تصویر تلویزیون همان نویز الکترونیکی می باشد و به شما دوستان راه حل این مشکل هم توضیح داده شد اما اگر این مشکل با این راه کارهایی که به شما دوستان گفته شد و باز هم ادامه داشت باید از تکنسین های مجاز ال جی کمک بخواهید زیرا در این پست فقط مشکلی که شما عزیزان از پس آن بر می آمدید گفته شد.

اگر  تلویزیون شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۶۵۶۵۹۳۱۹ ، ۰۲۱-۶۸۲۶۳ ، ۰۹۳۸-۴۷۴۷۷۸۹۱

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 24 = 34