محافظ صفحه نمایش تلویزیون

0 1,684

کاربرد های محافظ صفحه نمایش تلویزیون

محافظ صفحه تلویزیون یکی از لوازم جانبی تلویزیون می باشد، توصیه می کنیم که هنگام خرید تلویزیون محافظ صفحه نیز بخرید. یا می توانید برای تلویزیونی که اکنون در خانه تان دارید، یکی تهیه نمایید. با توجه به پیشرفت هایی که در عرصه تلویزیون انجام شده است با این حال صفحه ی آن جزء حساس ترین و شکننده ترین قسمت های تلویزیون می باشد. از نظر منطقی بهتر است وقتی برای تلویزیونمان چند میلیونی خرج می کنیم باید به فکر محافظ صفحه نیز باشیم. زیرا احتمال ضربه خوردن به صفحه نمایش به هر دلیلی وجود دارد اگر در خانه کودکی دارید حتما باید به فکر صفحه نمایش تلویزیون باشید و برای آن محافظ تهیه کنید. این کار را به تاخیر نیندازید. افسوس خوردن بعد از حادثه دیگر سودی برایتان ندارد و باید به جای آن تلویزیونی نو بخرید یا آن را به تعمیرگاه بسپارید و حتی بعد از تعویض نیز هیچگاه ممکن است مثل روز اولش نشود. پس با ما همراه باشید تا با مزایای دیگر محافظ صفحه نمایش بیشتر آشنا شوید.

صفحه نمایش تلویزیون ها گارانتی ندارند!

یکی از دلایلی که باعث می شود خرید محافظ صفحه نمایش واجب و ضروری به نظر برسد این است که شرکت ها معمولا صفحه نمایش را گارانتی نمی کنند. و اگر به احتمال خیلی کم توانستید گارانتی نیز بیابید هزینه های زیادی حتما باید انجام دهید. این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر حتی کوچکترین آسیبی به صفحه نمایش شما وارد شود باید آن را تعویض کنید زیرا صفحه نمایش ها تعمیری نیستند. محافظ صفحه نمایش تلویزیون، آن را در برابر آسیب محافظت می کند. با نصب این محافظ ها دیگر نگران شکستن، خراش، اثر انگشت ،برخورد کنترل از راه دور و اسباب بازی و غیره نباشید .

در این مطلب : مشکل تصویر نداشتن تلویزیون در حالت HDMI را هم بدانید.

انواع محافظ صفحه تلویزیون

محافظ صفحه تلویزیون محافظی شفاف هستند این محافظ ها به راحتی بر روی تلویزیون تخت قرار می گیرند انواع تلویزیون هایی که شما می توانید بر روی آن محافظ نصب کنید عبارت است از تلویزیون های ال سی دی ، ال ای دی ، ۳ بعدی، تلویزیون منحنی، تلویزیون OLED، تلویزیون QLED و… شما می توانید به راحتی صفحه نمایش مناسبی را برای تلویزیون های خود بیابید.

ویژگی های محافظ صفحه نمایش تلویزیون چیست ؟
  • محافظ های صفحه در اندازه‌ های مختلف وجود دارند برای هر اینچ نمایشگر تلویزیون می توانید محافظی مناسب برای تلویزیونتان بیابید
  • محافظ ها بسیار شفافیت هستند. اگر نگران این هستید که نتوانید محتواها را به خوبی ببینید بدانید که این محافظ ها شفاف هستند و هیچ تاثیری بر محتوا ها ندارند
  • محافظ های صفحه نمایش امنیت تلویزیون شما را تضمین می کنند
  • محافظ های صفحه نمایش تاثیری بر کیفیت تصویر ندارد
  • محافظ صفحه  led، کیفیت تصویر تلویزیون را تضمین می کند
  • محافظ های صفحه نمایش مانع ضربه خوردن و آسیب به صفحه نمایش می شوند
  • محافظ پنل ال ای دی به آسانی تمیز می‌شوند شما می توانید تنها با یک دستمال گرد و غبار روی صفحه نمایش را تمییز کنید
  • با وجود این محافظ ها دیگر صفحه ی تلویزیون شما کثیف نمی شود
  • محافظ ها در صورت نصب شدن بر روی تلویزیون کمی از نمایشگر آن فاصله دارند، زیرا باید هوا جریان داشته باشد و گرمای زیادی ایجاد نشود. با نصب این محافظ ها دمای صفحه نمایش بالا می رود. فاصله ی غیر استاندارد بین محافظ و پنل باعث حبس شدن گرما و در نتیجه بازگشت گرما به پنل خواهد شد که عمر پنل را تا ۳۰ درصد کاهش خواهد داد
  • محافظ صفحه ‌نمایش هایی که استاندارد هستند بلندگوها را نمی پوشاند پس صدا همچنان واضح خواهد بود. نگران کم شدن یا بم شدن صدا نباشید
چرا خود محافظ های صفحه نمایش نمی شکنند؟

ممکن است برای برخی از کاربران این سوال پیش آید که چطور محافظ از صفحه نمایش محافظت می کند؟ آیا با ضربه دیدن خودش نمی شکند؟

در پاسخ باید گفت که برای تولید و در طراحی صفحه نمایش ها تکنولوژی و فناوری هایی به کار رفته است که آن را نشکن می کند. علاوه بر اینکه نشکن هستند این تکنولوژی ها باعث نمی شود که رنگ های صفحه نمایش تار یا تاریک شوند. با وجود این صفحه نمایش ها خیالتان راحت باشد نه تلویزیونتان می شکند و نه حتی روشنایی آن کم می شود.

نامرئی بودن محافظ صفحه نمایش ها

یکی دیگر از ویژگی های مهم و بارز محافظ های صفحه نمایش این است که از جنس شیشه ای می باشند، به همین دلیل بیرنگ و هستند پس نگران این نباشید که ممکن است صفحه نمایش تان ظاهر چندان خوبی نداشته  باشد. محافظ های صفحه نمایش کاملا بی رنگ هستند. و می توان گفت که نامرئی می باشند. به آن ها به چشم یک محافظ هایی نامرئی از تلویزیونتان نگاه کنید.

چند مورد دیگر از روش های صحیح نگهداری تلویزیون در این صفحه می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 28 = 34