قابلیت‌هایی که یک تلوزیون هوشمند ارائه می‌دهد

What Does a Smart TV Do That Normal TVs Can’t?

0 956

 قابلیت‌هایی که یک تلوزیون هوشمند ارائه می‌دهد در حالیکه تلوزیون‌های معمولی فاقد آن هستند.

در گذشته، تنها تفاوت میان تلوزیون‌ها مدل و اندازه صفحه‌نمایش آن‌ها بود؛ با وجود آنکه هنوز زمان زیادی از آن دوران نگذشته است، اما امروز می‌توانید، انبوهی از آپشن‌های موجود را پیش از انتخاب کردن مجموعه تلوزیون مناسب خانه خود مشاهده کنید.

قابلیت‌هایی که یک تلوزیون هوشمند ارائه می‌دهد

سوال این است که آیا امروزه نیاز به خریداری تلوزیون هوشمند وجود دارد؟ و اینکه تلوزیون هوشمند خود به چه معنا است؟ و یک تلوزیون هوشمند، چه ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهد که دیگر تلوزیون‌ها معمولی آن را عرضه نمی‌کنند؟ در واقع تلوزیون‌ها هوشمند قادر به حل پازل‌های سودکو نخواهند بود و قرار نیست هیچ یک از استادان بزرگ شطرنج جهان را شکست دهند. اما این تلوزیون‌های هوشمند، گزینه‌های سرگرم کننده‌ی بیشتری را نسبت به تلوزیون‌های معمولی به کاربران ارائه می‌دهند. اصطلاح “تلوزیون هوشمند” تنها به این معنی است که تلوزیون شما به اینترنت متصل است، و می‌تواند به خدمات جاری متصل شده و محتوای دیجیتالی وسیعی را ارائه دهد.

بنابراین تلوزیون‌های هوشمند دقیقا چه قابلیت‌هایی دارند که دیگر مدل‌ها ارائه نمی‌دهند؟

جستجو در اینترنت و معاشرت کردن

اکثریت قریب به اتفاق تلوزیون‌های هوشمند جدید دارای مرورگر وب هستند، همچنین با ارتقای HTML5 در محتوای جاری، شما اکنون می‌توانید از مرورگر تلوزیون خود برای پخش محتوا از رسانه‌های محبوب مانند وب سایت BBC NEWS و Guardian استفاده می‌کنید. بسیاری از تلوزیون‌های هوشمند همچنین به شما امکان می‌دهند تا کیبورد و ماوس خود را به آن‌ها متصل کنید؛ به عبارت دیگر، به شما امکان می‌دهند تا از تلوزیون خود به عنوان یک نوع رایانه شخصی استفاده کنید.

قدرت‌نمایی نمایشگرهای سامسونگ در ISE 2020 را در اینجا بخوانید!

در نتیجه، هم‌اکنون می‌توانید اکانت فیسبوک خود را در تلوزیون خود مشاهده و بررسی کنید. بیشتر تولیدکنندگان تلوزیون‌های هوشمند مانند سامسونگ و ال‌جی برنامه‌های پیچیده‌ای در رسانه‌های اجتماعی دارند و به شما امکان می‌دهند تا درحالیکه فعالیت دیگری را انجام می‌دهید، از طریق تلوزیون‌های هوشمند وارد اکانت خود در این رسانه‌ها شوید. حتی این قابلیت نیز وجود دارد تا از طریق اپلیکیشن‌هایی مانند Skype به راحتی و حتی بدون ترک صندلی خود تماس‎های ویدیو کنفرانسی برقرار کنید؛ اگرچه شما احتملا همچنین نیاز به خرید یک دوربین وب سازگار با تلوزیون‌های خود را دارید.

قابلیت‌هایی که یک تلوزیون هوشمند ارائه می‌دهد

این تلوزیون‌ها، محتوای متناسب با برنامه‌های شما را ارائه می‌دهند.

اگر نسبت به دیگر قابلیت‌های یک تلوزیون هوشمند آگاه نیستید، توجه داشته باشید که این تلوزیون‌ها مجموعه‌ای از خدمات درخواستی مانند BBC iPlayer، ITV Player  و ۴OD را به طور پیش فرض نصب می‌کنند. حتی اگر تلوزیون‌های شما این خدمات را ارائه نمی‌دهند، شما می‌توانید به راحتی این قابلیت‌های را در عرض چند دقیقه اضافه کنید. این سرویس‌ها به شما امکان می‌دهند تا برنامه‌های تلوزیونی را که پیش‌تر تماشا نکردید، را مشاهده کنید و یا از طریق آرشیو، نمایش‌هایی را که به آن‌ها علاقمند هستید، را مشاهده کنید و عادات مشاهده خود را از راهنمای تلوزیون فراتر ببرید.

بهترین قابلیتی که تلوزیون‌های هوشمند ارائه می‌دهند، چیست؟ نمایش تمام محتواهای مورد علاقه کاربران

لیست خدمات در حال پخش که از طریق یک تلوزیون هوشمند قابل دسترسی هستند، بسیار زیاد است. این لیست شامل تماشای فیلم‌های گربه مورد علاقه خود در YouTube یا تماشای فیلم‌های کلاسیک در رسانه‌هایی همچون نتفیلکس، Hulu و تلوزیون آمازون می‌شود. تلوزیون‌های هوشمند می‌توانند طیف گسترده‌ای از خدمات مختلف را کنترل کنند و این قابلیت فقط به نمایش‌ها و فیلم‌های تلوزیونی محدود نمی‌شود.

تفاوتی ندارد که در یک مهمانی حضور داشته باشید و یا مشغول تمیز کردن خانه خود باشید، پخش موسیقی از طریق خدماتی مانند Spotify و به واسطه تلوزیون هوشمند خود انتخاب بسیار خوبی است. زیرا شما می‌توانید از میان ده‌ها میلیون آهنگ محبوب که با آن‌ها آشنا هستید و به آن‌ها علاقه دارید، موسیقی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اگر صفحه نمایش تلویزیون شما به هر دلیلی خراب شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

تلگرام و واتساپ : ۰۹۱۰۸۳۸۹۶۵۸

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

یکی دیگر از مزایای تلوزیون‌های هوشمند این است که می‌توانند چت‌های ویدیویی زنده را به صورت مستقیم از تلفن همراه شما به صفحه نمایش تلوزیون انتقال دهند و پخش کنند. احتمالا تا به حال متوجه شده‌اید که بسیاری از اپلیکیشن‌های تلفن همراه شما دارای آیکون داخلی در سمت راست بالای صفحه نمایش هستند تا فرآیند ذکر شده را آسانتر کنند.

در شرایطی که تلفن هوشمند خود را از طریق وای‌فای به تلوزیون هوشمند خود متصل می‌کنید (که یک فرآیند بسیار ساده است)، هنگام پخش هرگونه محتوا در تلفن هوشمند شما، این آیکون به صورت خودکار ظاهر خواهد شد و به سادگی لمس آن آیکون می‌توانید محتوای مورد نظر را در تلوزیون خود پخش کنید.

تلوزیون‌های هوشمند به شما گوش می‌دهند.

برخی از مدل‌های جدید تلوزیون دارای سیستم‌های کنترل صوتی داخلی هستند تا کاربران بتوانند کنترل مشاهدات خود را آسانتر کنند.

شما می‌توانید به جای جستجو در ریموت کنترل خود، لیستی از آپشن‌های مورد نظر خود را در این تلوزیون‌ها پیدا کنید. تنها لازم است به تلوزیون‌های خود بگویید که می‌خواهید وارد یوتیوب شوید و یا می‌خواهید حجم صدا را کم کنید، و در آخر نیز مشاهده کنید که خواسته‌های شما حتی بدون تکان دادن انگشت دست خود، انجام می‌شوند. علاوه بر آن، برخی از تلوزیون‌های هوشمند به شما امکان می‌دهند، تا دستوراتی مانند تغییر کانال، خاموش کردن تلوزیون یا تغییر میزان صدا را تنها با تکان دادن دست خود در یک جهت خاص، انجام دهید.

قابلیت‌هایی که یک تلوزیون هوشمند ارائه می‌دهد

با تلوزیون های هوشمند به روز باشید.

تلوزیون‌ها نیز مانند همه‌ی فناوری‌ها، در برخی از مواقع، منسوخ خواهند شد. همچنین با معرفی فناوری ۴k، احتمالا بسیاری از تلوزیون‌های خارج از ایالت متحده آمریکا در حال حاضر خیلی قدیمی به نظر می‌رسند. خبر خوب آن است که بسیاری از تولیدکنندگان معتبر تلوزیون‌های هوشمند به‌روز رسانی‌های منظمی را ارائه می‌دهند. این بروزرسانی‌ها اغلب قابلیت‌های ارتقایافته را به تلوزیون‌ها اضافه می‌کنند، و در نتیجه اگر یک تلوزیون هوشمند جدید را خریداری کنید، این تلوزیون برای سالیان، سرگرمی‌های خوبی را به شما ارائه می‌دهد.


منبع: electronicworldtv.co.uk | قابلیت‌هایی که یک تلوزیون هوشمند ارائه می‌دهد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

35 − 28 =