برخورد آب با صفحه تلویزیون

TV burns with water

0 1,560

خراب شدن تلویزیون بر اثر برخورد با آب

برخورد آب با صفحه تلویزیون یکی از شایع ترین خرابی های پنل یا همان صفحه نمایش تلویزیون می باشد که خرابی و یا سوختگی زیادی بر جا می گذارد . در این مقاله قصد داریم کمی از آن را برای شما عزیزان توضیح دهیم .

دلایل خراب شدن پنل با آب

برخورد آب یه صفحه تلویزیون یکی از شایع ترین دلایل خرابی تلویزیون می باشد .
برخورد آب به پنل تلویزیون که به طرق مختلف صورت می گیرد مانند اسپری کردن مایعات تمیز کننده روی صفحه تلویزیون ، و نیز در اثر بخار آب محیط ،داشتن هوای مرطوب در محل ، و ریختن اتفاقی آب بر روی تلویزیون . در این حالت ها پنل تلویزیون اشکال پیدا خواهد کرد و عیوب ظاهری مختلفی بر روی صفحه نمایش شما بر جا می گذارد.

بیشترین راه سوختگی با آب

برخورد آب به صفحه تلویزیون یکی از متداولترین دلایل خرابی تلویزیون می باشد. بسیاری از مردم فکر می کنند منظور از برخورد آب به صفحه و یا پنل تلویزیون ریخته شدن یک لیوان آب روی تلویزیون است .گرچه این حالت هم می تواند باشد. اما برخورد آب به پنل تلویزیون های LED و LCD  و … بیشتر به این معنی است که ما معمولاً برای تمیز کردن صفحه تلویزیون از مایعات پاک کننده استفاده می کنیم و آنرا اسپری می کنیم به پنل تلویزیون، و این مایعات که معمولا رسانا هم هستند از پایین پنل وارد دستگاه شده و باعث اتصالی می شوند .

در این مقاله ما هم می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.
برخورد آب به صفحه تلویزیون

(به دلیل قرار گرفتن فلت های منتقل کننده اطلاعات تصویر در زیر پنل تلویزیون باعث اتصال پین های مختلف این فلت ها به هم می شوند که بعضی از آنها اطلاعات تصویری و بعضی دیگر از آنها ولتاژ هستند).
برخورد آب به صفحه تلویزیون حتی در اثر بخار آب موجود در محیط نیز می تواند صورت پذیرد. و ورود و خروج هوای مرطوب نیز بی تاثیر نمی باشد.

رسیدن مایعات رسانا به فلت های انتقال تصویر باعث ایجاد جرقه ، سولفاته شدن مدارات و سوختگی فیزیکی این مدارهای ظریف می شود و عیوب ظاهری مختلفی را باعث می شود که بعضی از معروفترین آنها عبارتند از : ایجاد نوارهای سفید و یا مشکی روی تصویر ، خطوط رنگی عمودی ، تفاوت روشنایی در دو نیمه راست و چپ تلویزیون و سیاه شدن و دو تایی شدن تصویر تلویزیون از یک طرف و کند شدن تصویر تلویزیون به این معنی که تصاویر به حالت آهسته و اسلوموشن نمایش داده می شود و هاله ای از تصویر قبلی در تصویر بعدی دیده می شود.و یا تصویر بعد از مدتی کلاً قطع می شود درحالی که صدای تلویزیون طبیعی و بدون ایراد می باشد و یا تلویزیون پس از روشن شدن مجددا خاموش می شود و چراغ استندبای شروع به چشمک زدن می کند .

اشتباه نکنیم

یکی از اشتباهات رایجی که بعضی از افراد برای تعمیر پنل آبخورده تلویزیون و خشک کردن پنل LED یا  LCD تلویزیون خود در موقعی که دچار آبخوردگی صفحه تلویزیون می شود انجام می دهند این است که با سشوار مشغول خشک کردن آن می شوند، که این موضوع می تواند منجر به مشکلات بیشتری شود.

جمع بندی

برخورد آب با تلویزیون مشکلات زیادی برای شما رقم می زند که در این مقاله نمی توان همه ی آن ها را توضیح داد بهترین کار برای شما این است در صورت برخورد آب با صفحه تلویزیون با تعمیرگاه های مجاز تماس بگیرید و از آن ها در خواست کمک کنید .

تعمیرگاه های مجاز در صورت برخورد آب با تلویزیون بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند ، و می توانید به آن ها اطمینان داشته باشید .

اگر صفحه نمایش تلویزیون شما به هر دلیلی خراب شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

تلگرام و واتساپ : ۰۹۹۳۲۶۹۶۳۲۷

برای درخواست تعمیر تلویزیون اینجا کلیک کنید!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

62 + = 71