باز گذاشتن در یخچال

0 1,494

در صورت باز ماندن درب یخچال چه اتفاقی می افتد ؟

 

یکی از دستگاه هایی که در منزل ما دائما در حال کارکردن و برای ما دارای اهمیت است همان یخچال می باشد ، محافظت ما هم از یخچال باید به حدی باشد که به خوبی بتواند وسایل ما را خنک نگه دارد ، به عنوان مثال یکی از مشکلاتی که می تواند باعث اختلال در کارکردن یخچال شما شود همان باز گذاشتن درب آن می باشد ، باز گذاشتن در یخچال می تواند کمی مخفیانه باشد یعنی اگر لاستیک های اطراف درب یخچال شما هم آسیب دیده باشد امکان خارج شدن هوا از یخچال می باشد ، در ادامه بیشتر این مشکل را برای شما توضیح خواهیم داد.

مشکلات بعد از باز ماندن درب یخچال

باز گذاشتن در یخچال می تواند برای شما عزیزان مشکلات زیادی به بار آورد ، یکی از این مشکلات اساسی که بعد از باز گذاشتن در یخچال بسیار واضح می باشد همان خارج شدن سرما و گاز یخچال می باشد ، شما هم از یخچال فقط به عنوان تولید سرمای آن استفاده می کنید ، پس می توان گفت باز گذاشتن در یخچال کاملا آن را برای شما بی مصرف خواهد کرد.

مشکلات دیگری که می تواند به وجود آورد :

  • به کمپرسور یخچال فشار خیلی زیادی وارد می‌شود و باعث خرابی آن می‌شود
  • باعث گرم شدن داخل یخچال می‌شود
  • باعث برفک زدن یخچال فریزر می‌شود
  • در نتیجه ی گرم شدن داخل یخچال مواد غذایی شما فاسد می‌ شود
  • باعث یکسره کار کردن کمپرسور یخچال می‌شود

وارد شدن فشار زیاد به کمپرسور یخچال

اصولا شما دمای یخچال خود را روی عددی تنظیم می کنید ، بعد از تنظیم عدد، کمپرسور یخچال فعالیت می‌ کند تا دمای یخچال را روی آن دما نگه دارد.

حال فرض کنید در یخچال شما باز گذاشته شده باشد ، هوای بیرون وارد یخچال شده و هوای یخچال به بیرون می ‌رود.

در این صورت موتور یخچال دائماً کار می ‌کند تا دمای یخچال را در آن دمایی که شما تنظیم کرده اید نگه دارد و از طرفی سرمای تولید شده از یخچال خارج می ‌شود. بنابراین فشار زیادی به موتور یخچال وارد می‌شود.

گرم شدن داخل یخچال

گرم شدن داخل یخچال می تواند دلایل زیادی داشته باشد که یکی از آن ها را می توانیم همان باز گذاشتن در یخچال معرفی کنیم ، در صورتی که در یخچال باز بماند همانطور که در مشکلات بالا به شما معرفی کرده ایم فشار های زیادی به قطعات یخچال وارد می کند ، با این وجود یخچال از تولید سرما باز می ماند و داخل یخچال شما بدون سرما و احتمال فاسد شدن مواد غذایی وجود دارد.

برفک زدن یخچال فریزر

تا به حال به برفک های یخچال خود دقت کرده اید ؟ آیا دلایل آن را می دانید ؟

حال متوجه می شوید که خود شما سبب برفک های داخل یخچال هستید چرا که برفک های داخل یخچال با باز گذاشتن در آن به وجود می آید ، زیرا دمای یخچال با دمای محیط متفاوت است و همین امر سبب برفک زدن یخچال می ‌شود.

در صورت مشاهده ی برفک در داخل یخچال خود ، احتمال دهید مشکل از بسته نشده درب آن می باشد .

یکسره کار کردن کمپرسور یخچال

در متن بالا ما به این موضوع اشاره کرده ایم که با باز گذاشتن در یخچال ، موتور و یا کمپرسور یخچال بدون استراحت و یکسره شروع به کار می کند . بنابراین پس از مدتی، مشکلات زیادی را برای متور یخچال شما به وجود می‌آورد مانند داغ شدن کمپرسور یخچال و حتی ممکن است کمپرسور یخچال بسوزد.

تعمیر موتور و یا تعویض آن هزینه ی زیادی را برای شما دربر خواهد داشت ، بهتر است شما عزیزان از به وجود آمدن این مشکل در یخچال خود بسیار خودداری کنید.

نکته : بهتر است قبل از به وجود آمدن این مشکلات از سرویس کردن دوره ای یخچال خود استفاده کنید ، به عنوان مثال تست کردن درب یخچال یا تعویض لاستیک های دور درب یخچال و ….

برای آموزش دمای مناسب یخچال خود می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 41 = 42