انواع مختلف ماشین ‌لباسشویی

3 Types of Washing Machines

0 1,020

انواع مختلف ماشین ‌لباسشویی

سه نوع مختلف ماشین‌ ‌لباسشویی

انواع مختلف ماشین ‌لباسشویی: امروزه ماشین‌های ‌لباسشویی به یک مسئله مهم در خانه‌ها تبدیل شده‌اند. ماشین‌های‌ لباسشویی، عمل شستشو لباس‌ها را بدون نیاز به مراجعه به Laundromat (محلی برای شستشو لباس‌ها در ایالت متحده آمریکا) و خشکشویی آسان می‌سازند. این ماشین‌های لباسشویی‌ هر هفته چندین بار مورد استفاده قرار می‌گیرند، بنابراین نیاز است تا کاربران ماشین لباسشویی را انتخاب کنند که این حجم از نیاز را برطرف کند و دچار خرابی نشود.

انواع مختلف ماشین ‌لباسشویی

اگر شما در حال خرید یک ماشین ‌لباسشویی هستید، احتمالا با سه نوع مختلف این ماشین شسشو برخورد خواهید کرد: که ماشین لباسشویی top load agitator، ماشین لباسشویی front load و ماشین لباسشویی top load impeller (ماشین لباسشویی با راندمان بالا) را شامل می‌شود. هریک از این ماشین‌های شستشو دارای نکات مثبت و منفی هستند که کاربران با داشتن اطلاعات صحیح می‌توانند ماشین‌ لباسشویی ایده‌آل خانه خود را انتخاب کنند.

انواع مختلف ماشین ‌لباسشویی

ال‌جی ماشین‌های لباسشویی مبتنی بر هوش‌مصنوعی را رونمایی کرد. را در اینجا بخوانید!

ماشین‌های‌ لباسشویی top load agitator

این ماشین‌های لباسشویی سنتی که در عین حال هنوز هم رایج هستند، حدود ۶۰ سال است که مورد استفاده عموم مردم قرار گرفته‌اند. هنگامیکه درب این نوع از ماشین‌های‌ لباسشویی را باز می‌کنید، یک همزن طویل را خواهید دید، این همزن همان قدرت اصلی برای شستشو است و در طی چرخه‌ی شستشو، با به حرکت درآوردن لباس‌ها، موجب تمیزی آن‌ها می‌شوند.

مزایای ماشین ‌لباسشویی top load agitator

 1. قیمت این نوع ماشین ‌لباسشویی پایین است؛ در واقع این نوع ماشین ‌لباسشویی‌ از ارزان‌ترین انواع ماشین‌های ‌لباسشویی‌ هستند.
 2. این ماشین‌های ‌لباسشویی به خوبی عمل شستشو را انجام می‌دهند، به گونه‌ای که پس از اتمام شستشو، لباس‌ها تمیز خواهند بود و چرخه‌ی شستشو نیز، خیلی طولانی نخواهند بود.

معایب‌های ماشین‌های ‌لباسشویی top load agitator

 1. این ماشین‌های ‌لباسشویی سه برابر ماشین‌های ‌لباسشویی front load و یا مدل‌های با راندمان بالا، انرژی و آب مصرف می‌کنند. آنها کمترین سازگاری را با محیط زیست دارند و صورت‌تحساب‌های انرژی برق و آب خانه شما را افزایش خواهند داد.
 2. عملکرد مورد استفاده برای شستشو در این نوع ماشین‌های ‌لباسشویی نسبت به سایر ماشین‌های ‌لباسشویی شدید است. لباس‌ها فرآیند ملایمی را تجربه نخواهند کرد.
 3. شما برای شستشو موارد حجیم‌تر پارچه و لباس مانند روتختی یا پتو در این نوع ماشین لباسشویی دچار مشکل خواهید شد.

نمونه‌های برتر این نوع ماشین‌ ‌لباسشویی

GE GTW460ASJWW

Whirlpool WTW4616FW

اگر ماشین‌ لباسشویی شما به هر دلیلی خراب شده است کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید

تلگرام و واتساپ : ۰۹۱۰۸۳۸۹۶۵۸

برای درخواست تعمیر ماشین‌ لباسشویی اینجا کلیک کنید!

ماشین‌های‌ لباسشویی front load

ماشین‌های ‌لباسشویی front load جایگزینی مناسبی هستند، این ماشین‌ها به جای استفاده از یک همزن برای شستشو لباس‌ها، از طریق برخورد لباس‌ها با یک دیگر آن‌ها را مورد شستشو قرار می‌دهند، بنابراین چرخه شستشو روی لباس‌ها ملایم‌تر خواهند بود. این ماشین‌های ‌لباسشویی آب زیادی مصرف نمی‌کنند، به گونه‌ای که تنها کمی آب در زیر درب ماشین لباسشویی پر می‌شود. موارد بزرگ پارچه در این نوع ماشین‌های ‌لباسشویی بهتر شستشو می‌شوند و خیلی سریع نیز می‌چرخند و به شما اجازه می‌دهد تا روند خشک کردن لباس‌ها را انجام دهید.

انواع مختلف ماشین ‌لباسشویی

مزایای ماشین‌های ‌لباسشویی front load

 1. این ماشین‌های ‌لباسشویی یک سوم انرژی و آب مورد نیاز در ماشین‌های ‌لباسشویی agitator استفاده می‌کنند، و با محیط زیست سازگار هستند. (کاهش هزینه‌های انرژی)
 2. این ماشین‌های لباسشویی وسایل بزرگتری مانند روتختی، پتو و کیسه خواب را به خوبی مورد شستشو قرار می‌دهند.
 3. لباس‌های شما در این نوع ماشین‌های لباسشوی چرخه ملایم‌تر شستشو را تجربه خواهند کرد.
 4. از بی‌صداترین انواع ماشین لباسشویی‌ها هستند.
 5. این ماشین‌های لباسشویی دارای صفحه کنترل پیشرفته هستند. در این نوع ماشین‌های لباسشویی همواره می‌توانید چرخه شستشو را مطابق با بار ماشین لباسشویی انتخاب و شروع کنید. در این نوع ماشین‌های شستشو، سنسور و اتوماسیون بقیه موارد شستشو را کنترل خواهند کرد، شما تنها باید موارد اضافی که به شما در شستشو کمک می‌کنند را وارد چرخه کنید.

معایب ماشین‌های لباسشویی front load

 1. بدلیل اینکه این نوع ماشین‌ها آب بسیار کمی را استفاده می‌کنند، احتمالا با بارهای بسیار آلوده و با بوی بد مواجه خواهند شد. اهمیتی ندارد که اتوماسیون و برنامه‌نویسی آن تا چه حد پیچیده است؛ وقتی آب داخل ماشین آلوده است، به تمام معنا آلوده است.
 2. زمان چرخه‌های شستشو این ماشین‌های لباسشویی بسیار طولانی است، به گونه‌ای که چرخه شستشو ۵ تا ۲ برابر بیشتر از ماشین‌های لباسشویی top load به طول می‌انجامد.

نمونه‌های برتر ماشین لباسشویی front load

GE GF450SSKWW
LG WM3770HWA
GE GFW490RSKWW

ماشین‌های لباسشویی top load impeller

ماشین‌های لباسشویی top load impeller یا همان ماشین‌های لباسشویی با راندمان بالا، جدیدترین عضو لوازم خانگی هستند. این ماشین‌های شستشو به جای استفاده از همزن، از یک پروانه در قسمت پایین خود استفاده می‌کنند تا لباس‌ها را به جلو و عقب تکان دهد.

این ماشین‌های شستشو با ماشین‌های لباسشویی front load قابل مقایسه هستند و برخی از مدل‌ها شامل GE و Maytag به کاربران امکان می‌دهند تا در صورت لزوم آب مورد نیاز برای شستشو را، از بالای ماشین لباسشویی اضافه کنند. حتی وسایل بزرگ یا خیلی آلوده در ماشین‌های لباسشویی top load به نسبت ماشین‌های لباسشویی front load بهتر شستشو می‌شوند. در موارد نادر می‌توانید برای بارهای بیشتر از چرخه راندمان بالا استفاده کنید که آب کمتری مصرف می‌کنند.

مزایای ماشین‌های لباسشویی top load

 1. قیمت بسیار خوبی دارند.
 2. این ماشین‌های لباسشویی، مانند ماشین‌های لباسشویی front load می‌توانند بارهای بزرگ را مورد شستشو قرار دهند، و در عین حال مانند ماشین لباسشویی‌های agitator مدت زمان چرخه‌ی شستشو کوتاهی دارند.
 3. چندین مدل این ماشین‌های لباسشویی، گزینه‌های زیادی را ارائه می‌‌دهند و به کاربران امکان می‌دهند، تا میزان آب بیشتری را برای بارهای بزرگتر و یا آلوده‌تر اضافه کنند.
 4. لباس‌ها در این نوع ماشین لباسشویی مانند ماشین‌های لباسشویی front load، چرخه شستشو آرام‌تری را تجربه می‌کنند.

معایب ماشین‌های لباسشویی top load

 1. این نوع ماشین‌ها صدای بلندی دارند، و برای استفاده نزدیک محل کار و استراحت مناسب نخواهند بود.
 2. همه‌ی مدل‌های این نوع ماشین لباسشویی نمی‌توانند به صورت عمیق متراکم شوند، بنابراین در هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید. جذاب‌ترین مدل‌ها، تراکم عمیق را در همه چرخه‌های شستشو ارائه می‌دهند، در حالیکه برخی تراکم عمیق را فقط در یک چرخه ارائه می‌دهند، و دیگر ماشین‌های لباسشویی امکان اضافه نمودن آب به ماشین لباسشویی را ندارند.

نمونه‌های برتر ماشین‌های لباسشویی top load impeller

GE GTW680BSJWS
Maytag WM3770HWA
GE GTW750CSLWS

کاربران می‌توانند با توجه به فضا، بودجه و اولویت‌های خود، ماشین لباسشویی مناسب خانه خود را انتخاب و خریداری کنند.


منبع: consumerreports.org | انواع مختلف ماشین ‌لباسشویی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 4 =